tverigrad.ru

В Росії обмежили імпорт квітів з ЄС, на черзі – медобладнання і презервативи

  Голландські квіти заборонили задля "збереження фітосанітарного благополуччя", а медичне обладнання – задля "імпортозаміщення".

  Россільгоспнагляд з 10 серпня вводить нові правила імпорту квітів з Нідерландів, передає "Медуза". Їх пускатимуть на територію Росії лише "за результатами лабораторної експертизи". Такий порядок обґрунтовують начебто виявленими в імпортованої продукції "карантинними об'єктами".

  В установі запевнили: "З метою захисту території Російської Федерації від інтродукції та розповсюдження карантинних для Росії об'єктів і збереження фітосанітарного благополуччя Россільгоспнагляд змушений розглянути питання про прийняття спеціальних захисних заходів відносно зрізаних квітів голландського походження".

  Россільгоспнагляд стверджує, що в кольорах з Нідерландів містяться "карантинні організми, що представляють серйозну загрозу для економіки і сільгосптоваровиробництва країни". 27 липня з'явилися повідомлення про заборону поставок голландських квітів до Росії, проте Россільгоспнагляд спростував цю інформацію. Представник відомства пояснив, що Росія запропонувала європейським постачальникам узгодити систему контролю якості продукції.

  Тим часом, найбільша в Нідерландах сільськогосподарська компанія LTO Nederland пов'язала претензії Росії з планами створення міжнародного трибуналу у справі про катастрофу малайзійського Boeing під Донецьком.

  Не забарилось із антисанкціями і Міністерство промисловості і торгівлі РФ – воно запропонувало уряду розширити список імпортної медичної продукції, яка підпадає під обмеження при закупівлях для державних і муніципальних потреб. Під час конкурсів пропонується повністю відхиляти заявки зарубіжних постачальників, якщо подано не менше двох заявок від російських виробників. Виняток обіцяють робити тільки для постачальників з Вірменії, Білорусії і Казахстану.

  Перелік медичних виробів, на які пропонується поширити обмеження, включає близько 100 пунктів. У список потрапили рентгенівські апарати, апаратура ультразвукового сканування, дефібрилятори, інкубатори інтенсивної терапії для новонароджених, стоматологічні інструменти, протези клапанів серця, дитяче ортопедичне взуття, милиці, палиці та ходунки, а також бинти, марлеві серветки і презервативи.

  Постанова уряду, що обмежує імпорт медичних товарів при наявності російських аналогів, було прийнято 5 лютого. Однак Міністерство праці РФ вочевидь не дуже повірило у "імпортозаміщення", тож щоб уникнути нестачі устаткування одразу запропонувало збільшити терміни користування частини засобів, зокрема інвалідних крісел, слухових апаратів, складного ортопедичного взуття, а також підгузків для дорослих.

  Нагадаємо, сьогодні ж в Росії почали знищувати "санкційні" продукти - першою жертвою нових ініціатив Путіна стали 114 тонн свинини.

  Попередній матеріал
  Гонтарєва: Другий транш кредиту МВФ - уже на рахунках НБУ
  Наступний матеріал
  Хроніка АТО за добу: бойовики користуються тим, що українські військові дотримуються Мінських угод
  Теги:
  Loading...