В Португалії пройшов найбільший за останні 20 років страйк

  Кредитний рейтинг Португалії знижено до одного з найнижчих рівнів - так званого "сміттєвого". Це висновок міжнародної рейтингової агенції "Фітч". За даними цієї ж агенції, рейтинг може знизитися ще більше. Тим часом, влада Португалії готується до голосування за новий антикризовий пакет. На знак протесту держслужбовці проводять усезагальний добовий страйк - один з найбільших в історії держави.

  Всезагальний страйк у Португалії - найбільший за останні двадцять років. На роботу не вийшли працівники бюджетних установ, громадський транспорт - стоїть. Саме так бюджетники висловлюють обурення запланованими заходами жорсткої економії. Їх вимагають міжнародні кредитори в обмін на 78 мільярдів євро, наданих країні.

  Жоао Проенса, лідер профспілки: "Багато громадян беруть участь у страйку. Це доводить, що люди категорично не згодні з діями уряду. Сподіваюся, влада зробить висновки із цього страйку".   

  Жозе-Мануель Олівейра, робітник, член профспілки громадського транспорту: "Ми повинні боротися, щоб захистити права усіх робітників. Адже і громадський, і приватний сектор зазнає удару від антикризових заходів влади. Перш за все - це зниження зарплати та збільшення робочих годин. Тому ця боротьба стосується усіх".

  Лише страйком протестувальники не обмежилися. У різних містах провели понад тридцять демонстрацій. Невдоволені пікетували будівлю керівництва лісабонського метро. Також діям незгодних приписують вибиті шибки одразу у трьох урядових офісах столиці.

  Мігель Родріґес, речник метрополітену: "Страйки - найважча річ для нас, оскільки є перебої із транспортом, що впливають на наших клієнтів. І це - удар по іміджу метрополітену. Але робітники мають право на страйки".

  Організували акції дві найбільші профспілки країни, що об’єднують близько мільйона людей. Як наслідок - сотні тисяч осіб застрягли в аеропортах щонайменше до п’ятниці. Думки мешканців Португалії щодо акції протесту розділилися. Чимало людей вважає - влада все одно зробить так, як вважає за потрібне, і запровадить антикризовий пакет.

  Португалець: "Думаю, що люди повинні виходити на страйк, але проблема в тому, що це не дасть жодних результатів. Уряд не звертає на нас уваги. Влаштовуємо ми акції протесту, чи ні - ми нічого цим не досягнемо".

  Голосування за антикризові заходи в економіці заплановане в португальському парламенті наступного тижня. Влада збирається запровадити нові податки, заморозити зарплати, скасувати премії і збільшити робочий день на півгодини - без додаткової оплати.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У ПР переконані, що Янукович-таки буде присутній на саміті Україна-ЄС
  Наступний матеріал
  Кількість жертв сутичок в Єгипті зросла до 41 особи
  Теги: