В парламенті Греції оголосили про створення нової коаліції

  Дві основні грецькі партії - опозиційна та провладна - домовилися про створення коаліції. Уже найближчим часом вони мають обрати новий склад уряду. Окрім того, парламентарі домовилися провести у лютому позачергові вибори. Це наблизить Грецію до отримання другого пакета фінансової допомоги у 100 мільярдів євро від Міжнародного валютного фонду і виходу із ситуації, яка загрожує дефолтом.

  Грецький парламент після тривалих перемов таки об`єднав зусилля і створив нову коаліцію. Пересічні греки порозуміння між двома ворожими партіями сприйняли негативно. Люди проти втягування країни у борги через чергові фінансові транші з Європи та МВФ.

  Джіанна Марагоу, мешканка Афін: "Я не відчуваю оптимізму щодо нового уряду. Це була вказівка з боку Європи, цей уряд їхній, але не наш. Лідера опозиційної партії тепер теж затягнули у цю гру, ми втратили останню надію на нормальну владу". 

  Натомість, похвалили створення нової коаліції у Афінській торговельній палаті. Там заявили - політичний компроміс позитивно вплине на бізнес. Хоча політику колишного прем`єр-міністра не вважають збитковою.

  Константінос Мікалос, президент Афінської торговельної палати: "Це крок у правильному напрямку. Нам потрібен оновлений уряд. Але пан Папандреу був чільником банку Греції, він знає, як діяти у рамках Європейського союзу. Таким чином, він є людиною, яка могла би привести цей уряд до процвітання".

  Протягом багатьох років витрати Греції були значно вищі, ніж її доходи. Дефіцит бюджету негативно вплине на економіку країни. Останні 10 років уряд Греції був змушений брати в борг на міжнародних ринках величезні суми грошей. Державі довелося зменшувати соцвиплати та збільшувати податки.

  Рула Руссо, мешканка Афін: "Я вважаю, що всі чинні грецькі політики мають піти. Не деякі, а всі 3 тисячі. Ця система прогнила зсередини".

  Окрім нових виборів, парламент має схвалити ще цілу низку заходів, щоб отримати другий пакет фінансової допомоги від МВФ. Зокрема, провести нові скорочення працівників держсектора. Усе це не схвалюють не лише пересічні громадяни, а й більшість досі чинних міністрів. Багато з них відкрито визнають, що не розуміють, чим країні в такій важкій ситуації може допомогти призначення нового прем`єра.

  Попередній матеріал
  "5 канал" першим в Україні з`явився в Google+
  Наступний матеріал
  Збройна сутичка між протестувальниками і поліцією у Ліберії
  Теги: