В Осло починається суд над терористом Андерсом Брейвіком

  Суд над Андерсом Брейвіком, якого звинувачують у вбивстві понад 90-та людей, розпочинається зараз у норвезькому Осло. На вимогу прокуратури слухання відбуватимуться за зачиненими дверима.

  Підсудний свою провину не заперечує і обіцяє детально розповісти про мотиви нападів. Брейвік не приховує, що є радикальним потивником ісламізації Європи. Утім, у його переконаннях - чимало плутанини. Зокрема, підсудний упевнений: аварію на Чорнобильській АЕС влаштували націоналісти, щоби розвалити Радянський Союз. Це - одна із численних ідей, викладених Брейнвіком у маніфесті на півтори тисячі сторінок. Чоловік розмістив його в інтернеті за кілька годин до нападу. При цьому навіть найближчі родичі не здогадувалися про його наміри.

  Брейвік взяв на себе відповідальність за вибух у центрі столиці країни та стрілянину на острові Утойя. Осло намагається повернутися до звичного ритму життя. Армія поступово повертає поліції контроль над безпекою в мегаполісі. Тим часом, французькі правоохоронці допитали батька Андерса Брейвіка, який мешкає в селі на півдні країни.

  Шок відчув Єнс Брейвік, коли прочитав про злочини сина в Інтернеті й побачив його фотографії. За інформацією норвезьких ЗМІ, саме це повідомив французьким правоохоронцям батько Андерса Брейвіка під час розмови у своєму будинку. Чоловік не спілкувався із сином більше п`ятнадцяти років. Єнс Брейвік працював дипломатом у посольстві Норвегії в Лондоні. Коли вийшов на пенсію - оселився в селі на півдні Франції.

  Ален Костес, голова селища: "У нас майже немає інформації про Єнса Брейвіка. Він не спілкувався із сусідами, жоден мешканець селища не може щось розповісти про нього. Про всяк випадок, ми взяли його будинок під охорону".

  Збройні сили Норвегії поступово передають контроль над ситуацією в центрі Осло місцевій поліції. Кордони солдатів змінюють мобільні патрулі правоохоронців. На допомогу норвезьким експертам для розслідування злочинів прибули фахівці з Великої Британії. Спільними зусиллями вони намагаються детально реконструювати всі події того трагічного дня.

  Свейнунг Спонхейм, заступник голови поліції Осло: "Зараз ми працюємо з британськими криміналістами. Поки що вони мають статус радників, але за потреби наші закордонні колеги можуть стати повноправними учасниками розслідування".

  Йохан Фредріксен, голова апарату поліції Осла: "Активність армії в центрі Осло найближчим часом зменшиться. Військова операція в місті добігає кінця. До підтримання безпеки будуть залучатися все більше патрулів поліції. Працюватимуть на вулицях і приховані агенти".

  Напередодні по всій країні провели поминальні служби за жертвами нападів. Нагадаємо, подвійний теракт в Норвегії стався 22 липня - спочатку пролунав вибух в урядовому кварталі Осло, потому Брейвік, перевдягненний у поліцейську форму, півтори години розстрілював підлітків, які зібралися у таборі на острові Утойя. У своєму опублікованому в Інтернеті маніфесті, нападник виступає проти політики мультикультуралізму та ісламізації Європи. Максимальний термін ув`язнення, який загрожує Брейвіку за норвезькими законами - 21 рік.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Аргентині відроджують моду на рейв-вечірки
  Наступний матеріал
  Суд над норвезьким терористом проходить у закритому режимі
  Теги: