В одному із селищ Румунії місцевий цвинтар став туристичною принадою [відео]

  В одному із селищ Румунії місцевий цвинтар став туристичною принадою. Чому - далі у сюжеті.

  Сотні бездоганно викарбуваних та розмальованих хрестів прикрашають кладовище у селі Сапанта. Відвідувачі гуляють між могил, читають епітафії та веселяться. На таку, здавалось би, нечемну поведінку тут ніхто не ображається. Адже цвинтар зветься Веселим і є гордістю місцевих мешканців.

  Лівю, відвідувач: "Цей цвинтар зветься Веселим. Ось наприклад на цьому хресті написано: Тут лежить моя бідолашна теща, утім ми усі дуже щасливі".

  Адам, турист з Британії: "Дуже великий контраст із звичайним цвинтарем, де повсюду велетенські пам’ятники. Кожен хоче бути кращим за іншого та встановити більш розкішний монумент. А тут усі однакові і кожен хоче розповісти свою історію".

  Започаткував традицію майже століття тому місцевий поет Стен Патраш. У 1935-му році він зробив перший хрест із жартівливлою епітафією. Вигадка так сподобалася людям, що вони почали замовляти подібне і для себе. У семидесятих роках про кладовище дізналися туристи. З того моменту до маленького села поблизу українського кордону почали з’їжджатися сотні людей. Адже традицію виготовляти кумедні хрести продовжив учень Стена Патраша.

  Думітру Поп, учень Стена Патраша: "Коли місцеві ховають померлого то усі засмучені та плачуть. Але вже за кілька годин починають веселитися та розповідати жарти та кумедні випадки з життя того, хто пішов".

  Зупинятися на виготовленні хрестів для Веселого Цвинтаря Думітру Поп не збирається. У його планах створити музей старовинних надгробків, яких він назбирав вже понад сотню. На думку митця справжня цінність хреста у правді про людину яка спочиває під ним.

  "5 канал".

  Попередній матеріал
  Гумовими кулями розігнала багатотисячний протест у Мадриді іспанська поліція
  Наступний матеріал
  Вперше в історія комп`ютерна компанія "Майкрософт" оголосила про збитки
  Теги: