В Китаї відзначають Свято ліхтариків

  Свято ліхтариків у Китаї. Цим заходом завершуються новорічні святкування за східним календарем. Уже традиційно, воно починається у 15-ий день року. Крім того, цей день вважається останнім днем зими.

  Головний атрибут Свята ліхтариків майструють із рисового паперу та бамбукового каркасу. Прикрашають - витинанням та розписом. На ліхтариках часто зображують ієрогліфи, що означають "щастя", "здійснення побажань", "підвищення по роботі" або "довголіття". Форма залежить тільки від уяви майстра. Виготовлення світильників - копітка праця. Зазвичай, це родинний бізнес. Деякі сім`ї займаються ним уже понад 200 років.

  Ванг Цзяньйонг, майстер: "Для того, щоби зробити ліхтарик, потрібно виконати 72 операції. Пропустивши бодай одну - ви не зробите справжній китайський ліхтарик".

  Обов`язковим атрибутом святкування останнього дня нового року є юаньсяо - солодощі з рису із начинкою з цукатів, шоколаду та ягід. Їх роблять у формі кульки й символізують щастя дружньої родини. Напередодні свята у крамницях із ласощами - аншлаг.

  Покупець: "Увечері за юансьсяо вишикуються величезні черги. Я не гаятиму час, тож купую все зараз. Хочу, щоби свято відбулося спокійно".

  А от у Тайвані - купаються у крижаній воді. Понад сотня людей наважилися стрибнути до гавані. Ця традиція налічує багато років. Місцеві мешканці вірять, що богиня моря Мацу допоможе їм змити невдачі та принесе щастя в новому році. Першими у воду стрибають рибалки, що несуть на плечах статую богині.

  Увечері китайці та тайванці востаннє запалять феєрверки. На цьому святкування нового року завершиться. Відзавтра - на сході починається весна.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  "Хонда" відкликає до 700 тисяч авто із усього світу
  Наступний матеріал
  Донецький "Шахтар" обіграв на виїзді італійську "Рому"
  Теги: