В Казахстані відбулось перше судове засідання у справі заворушень у Жанаозені

  Перше судове засідання у кримінальній справі про масові заворушення в казахстанському місті Жанаозен пройшло в обласному центрі - Актау. Під час нього підтвердили особи всіх обвинувачуваних та постраждалих.

  Прокурори вимагають притягнути до відповідальності за погроми, підпали та знищення майна 37 осіб, двоє з яких - неповнолітні. Вони, начебто, завдали збитків близько сотні мешканцям Жанаозена, пошкодивши їхні будинки, автомобілі та крамниці. Дії ж правоохоронців, які відкрили вогонь на ураження по мітингарях, що призвело до загибелі багатьох людей, прокурори назвали виправданими. Проте чотирьом чільникам регіональної поліції висунуть обвинувачення в халатності та перевищенні повноважень. Опозиція ставить під сумнів об`єктивність процесу, та все ж сподівається на виправдальний вирок усім обвинувачуваним в участі у масових заворушеннях 16 грудня минулого року в Жанаозені.

  Булат Абілов, лідер опозиції: "Суд, швидше за все, буде необ`єктивним. У Жанаозені півтора місяця діяв надзвичайний стан. Прокуратура робила там усе, що хотіла".

  Діна, родичка одного з обвинувачуваних: "Сподіваємося, що суд буде чесним. Ми усі дуже знервовані. Так довго чекали початку процесу. Надія помирає останньою".

  Попередній матеріал
  Сьогодні продовжать судові слухання у справі Іващенка
  Наступний матеріал
  У Техасі літак здійснив екстрену посадку через нервовий зрив пілота
  Теги: