В катастрофічних наслідках повені у Таїланді звинуватили синоптиків

  Причину масштабних повеней у Таїланді назвали науковці. Експерти одного з дослідних центрів Бангкока звинувачують у недбалості метеорологів та адміністрацію дамб. Тим часом, у столиці країни триває евакуація сотень тисяч людей. Влада прогнозує - до кінця тижня захисні бар`єри не витримають і мегаполіс заллє водою.

  Метеорологи та директори дамб винні у катастрофічній повені в Таїланді. Таку версію висунули науковці. Перші - замість потужних злив прогнозували посуху. Другі - через це тримали високий рівень води в резервуарах. Коли ж почалися дощі - повінь прорвала майже всі бар`єри й висока вода швидко дісталася Бангкока.

  Пей Менгван, експерт дослідницького центру "Касікорн": "Ми детально проаналізували дії метеорологів та місцевої влади. У Таїланді сезон дощів триває у ці місяці щороку, й раніше повені не були настільки загрозливими. Через неправильні дії адміністрації дамб, яку ввели в оману хибні прогнози погоди, стихійне лихо поширилося дуже швидко і охопило значну площу".

  Мешканці Бангкока масово виїжджають зі своїх домівок до міст, яким не загрожує підтоплення. Сьогодні розпочалися вихідні, спеціально встановлені урядом Таїланду для евакуації населення столиці. Триватимуть вони до кінця місяця. Люди, які не можуть залишити свої помешкання, зводять додаткові бар`єри. Так сподіваються вберегти себе і майно від високої води. 

  Четсада Баромасук, мешканець Бангкока: "Не можу покинути свій будинок. У мене тут сім`я, діти".

  Виїхати з усім майном буде дуже складно, а залишати його я не хочу. Будемо боротися з повінню. Ми всі добре підготувалися до цього стихійного лиха.

  Порнчай Тангсувонгтай, мешканець Бангкока: "Спочатку ми вирішили виїхати з Бангкока на три дні. Будемо стежити за поширенням повені. Повернемося до міста лише тоді, коли ситуація нормалізується". 

  Збитки від повені вже перевищили шість мільярдів доларів. Значну частину становлять втрати туристичної галузі. Стихія забрала життя чотирьох сотень людей. Загалом, від високої води постраждали два з половиною мільйони мешканців Таїланду.

  Олександр Войтко, 5 канал.    

  Попередній матеріал
  В зоопарку Триполі народилось дитинча рідкісного виду антилопи
  Наступний матеріал
  Відбулись матчі 1/8 фіналу футбольного Кубка України
  Теги: