В Каїрі всю ніч тривали сутички протестувальників з поліцією - 2 людей загинуло

  Всю ніч тривали сутички протестувальників з поліцією в Єгипті. Жертвами заворушень стали двоє людей, 400 - зазнали поранень. Найбільші демонстрації пройшли в Каїрі та Суеці. Тисячі розлючених футбольних фанатів намагалися прорватися до урядових будівель і вимагали негайно покарати винних у загибелі 74 вболівальників у Порт-Саїді. Президент же каїрського футбольного клубу "Аль-Ахлі" повідомив, що команда призупиняє участь у чемпіонаті Єгипту на невизначений термін.

  Міністерство внутрішніх справ Єгипту стало головною ціллю каїрських протестувальників упродовж нічних заворушень. Саме на правоохоронців фанати покладають основну відповідальність за трагедію, яка сталася в середу у Порт-Саїді. Протестувальники розібрали частину барикади, що захищала урядову будівлю. Вони також напали на вантажівку, в якій їхали півтора десятка спецпризначенців, й захопили правоохоронців у полон. Поліція змогла звільнити заручників й відтіснити натовп лише за допомогою сльозогінного газу.

  Мустафа аль Зафір, протестувальник: "Я вийшов на вулицю цієї ночі в ім`я фанатів, які загинули в Порт-Саїді. Вони приїхали підтримати свою команду, а їх убили. Військова рада має відповісти за цю трагедію".

  Перестановок в уряді вимагали єгипетські парламентарі під час екстренного засідання. На їхню думку, відповідати за трагедію повинні не лише місцеві керівники поліції, а й чільник відомства.

  Осама Ясін, голова парламентського комітету з питань молоді: "Ми вважаємо винним у трагедії міністра внутрішніх справ Єгипту. Вимагаємо його негайної відставки. Також мають бути покарані всі офіцери поліції, які перебували на стадіоні в Порт-Саїді і не змогли запобігти сутичкам. Якщо вони не здатні працювати у правоохоронних органах - хай поступляться місцем іншим".

  Найуспішніша футбольна команда Африки "Аль-Ахлі", чиї фанати постраждали в Порт-Саїді, на невизначений термін призупиняє участь у національному чемпіонаті. Президент клубу пояснив, що гравці не можуть виходити на поле, поки не будуть з`ясовані всі обставини інциденту. Ситуацію, яка склалася в єгипетському спорті після трагедії, він назвав національним лихом.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  127-й День народження відзначила мешканка Куби
  Наступний матеріал
  Турецькі сноубордисти радіють сніжній зимі
  Теги: