В Каїрі тривають масові заворушення - 20 осіб загинуло

  З новою силою спалахнули сутички між протестувальниками та поліцією в Каїрі. Кілька тисяч мітингарів зайняли площу Тахрір, правоохоронці намагаються витіснити учасників демонстрації з центру єгипетської столиці. Загинули вже 20 людей, більше 2000 поранені. Багатотисячні мітинги з вимогою негайно усунути від влади військових відбуваються і в інших містах країни. Уряд Єгипту закликає людей припинити протести й запевняє, що парламентські вибори, які заплановані на 28-ме листопада, відбудуться вчасно й демократично.
  Багатотисячні мітинги з вимогою негайно усунути від влади військових проходять й в інших містах країни. Уряд Єгипту закликає мітингарів припинити протести й запевняє, що парламентські вибори, які заплановані на 28-ме листопада пройдуть вчасно й демократично.

  "Другою революцією" назвали заворушення в Каїрі єгипестькі ЗМІ. На площі Тахрір уже третю добу поспіль триває вуличний бій. Тисячі протестувальників звинувачують армію в узурпації влади й вимагають негайного усунення військових від керівництва країною. Мітингарі нападають на урядові будівлі та кидають у поліцейських пляшки із запалювальною сумішшю. Правоохоронці відповідають гумовими кулями, кийками та сльозогінним газом.

  Мітингарі звинуватили поліцію в підпалі кількох наметів, встановлених на площі Тахрір. Лідери протестувальників заявляють, що правоохоронці жорстоко придушують мирний протест. Влада ж Єгипту, за їхніми словами, не хоче дослухатися до вимог мітингарів й діє методами попереднього режим.

  Протестувальник: "Ми втратили віру у спроможність військових ефективно управляти країною. Вони покривають представників режиму Хосні Мубарака. Генерали тільки говорять про демократію та законність. Ми не побачили жодних конкретних дій".

  Уряд Єгипту закликає припинити протести й дочекатися результатів парламентських виборів, які призначені на двадцять восьме листопада. Влада країни заявила, що зробить усе можливе для вчасного й прозорого проведення волевиявлення. Але, за словами урядовців, наймасштабніші заворушення від лютневої революції можуть поставити під загрозу демократичні перетворення в країні.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Китаї пройшли наймасштабніші перегони на верблюдах
  Наступний матеріал
  В Китаї відроджують традиційний буддійський живопис
  Теги: