В Каїрі судять екс-президента Хосні Мубарака

  Знову перед судом постав колишній президент Єгипту Хосні Мубарак. Його звинувачують у розстрілах демонстрантів. Ключове питання сьогоднішнього дня - чи допитуватимуть главу Міноборони та чільника Вищої військової ради, маршала Хусейна Тантаві. Він може розповісти про роль, яку відігравав екс-президент у придушенні масових виступів у січні та лютому. Якщо Мубарака визнають винним, йому загрожує смертна кара.

  На сьогоднішньому засіданні у справі екс-президента Хосні Мубарака розглядають обвинувачення у розстрілі протестувальників під час зимових заворушень. Під будівлею поліцейської академії, як і під час попереднього слухання, зібралося декілька сотень людей. Частина мітингувальників вимагають для Мубарака найсуворішого покарання. За результатами опитувань, більше половини єгиптян хочуть для поваленого президента смертної кари.

  Ессам ель-Аріан, член "Братів-мусульман": "Суд над Мубараком - це межа між старим і новим Єгиптом. Нова країна відроджується, як законна держава, в якій навіть найвищі чини, навіть президент може постати перед судом та відповісти за свої дії. Ця держава - стане кінцем епохи фараонів".

  Інші групи - навпаки, вважають колишнього чільника держави невинним. Із плакатами та прапорами вони скандують гасла на його підтримку.

  Надя Ахмед, прихильниця Мубарака: "Колишній президент Хосні Мубарак не втік із країни і з`явився на суд. Це доводить, що він невинний. Ми всі прагнемо чесного суду, адже впевнені - його мають виправдати".

  Між поліцією та групами мітингувальників сталися сутички. Порядок там пильнують 5 тисяч правоохоронців. Залучили навіть бронетехніку. Деякі підрозділи поліції розташовані також усередині Поліцейської академії.

  Єгипетські ЗМІ очікують від сьогоднішнього засідання сенсацій. Зокрема, сподіваються, що Хосні Мубарак розповість, хто саме давав накази про розстріл мирних демонстрантів та озброював снайперів на площі Тахрір. Адвокати екс-президента запевняють - сам він таких доручень не давав і намагався уникнути хаосу в країні. На першому засіданні суду, 3 серпня, Мубарак відкинув усі звинувачення. Йому закидають корупцію, шахрайство, зловживання службовим становищем і розстріл мітингувальників у січні та лютому. Тоді загинули близько 9 сотень людей.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Сьогодні поновлено слухання у справі Пукача
  Наступний матеріал
  Масове убивство на британському острові Джерсі
  Теги: