В Ізраїлі виявили винуватця лісової пожежі

  Винуватця у лісовій пожежі поблизу Хайфи назвали ізраїльські правоохоронці. За їхніми словами, найбільшу в історії країни пожежу спричинив підліток, повідомляє агенція ЕФЕ. 14-річний хлопець зізнався правоохоронцям, що курив у лісі кальян. А потому - викинув тліючий жар у найближчі кущі. Після того, як спалахнуло полум`я, хлопець злякався і утік.

  Місцеві мешканці потроху повертаються до своїх домівок після пожежи. Повернення нерадісне: вогонь позбавив людей практично усього. Ущент згоріли, або дуже постраждали від вогню - понад 250 будинків. Збитки від пожежі фахівці оцінюють у сотні мільйонів доларів.

  Шауль Серноф, місцевий мешканець: "Дуже важко бачити усе це. Ми втратили все, що мали. Попереду на нас чекають важкі часи, треба бути сильними. На те, щоб повернутися до нормального життя, знадобиться як мінімум кілька місяців".

  Пожежа поблизу Хайфи показала: Ізраїль виявився не готовим до боротьби з подібними стихійними лихами. Хімікати у місцевих пожежників закінчилися у перші години боротьби з вогнем. Ізраїлю довелося просити про допомогу світову спільноту. І, зрештою, вирішальним моментом під час боротьби з вогнем - виявився дощ. Він і допоміг приборкати стихію. Втім, у постраждалому регіоні і досі вартують пожежники.

  Хеззі Леві, командир пожежного загону: "Вогонь практично згас. Наразі наша головна місія - дістатися до усіх вершин і долин, де ще можуть зберігатися осередки займання. Йдеться про дуже велику територію - майже у 5 тисяч гектарів".

  Світова спільнота швидко зреагувала на прохання Ізраїлю про допомогу. З вогнем боролися представники десятка країн.

  Шимон Перес, президент Ізраїлю: "Ми бачили в небі одночасно рятувальників з Росії та США, вони працювали разом, щоб досягнути спільної мети. Ми бачили, як нам на допомогу прийшли наші сусіди - навіть ті, з ким у нас не надто мирні стосунки. Нам допомагали і палестинці, і єгиптяни, і йорданці. Це нас усіх глибоко вразило, бо це було знаком миру".

  Лісова пожежа на горі Кармель поблизу Хайфи спалахнула минулого четверга. Локалізувати і загасити її вогнеборцям вдалося лише напередодні. Жертвами стихії стала 41 людина, 17 тисяч мешканців з околиць Хайфи та гори Кармель - евакуювали.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Селевий зсув накрив житловий квартал у Колумбії - 16 загиблих
  Наступний матеріал
  Кількість жертв морозів у Центральній Європі сягнула 79 осіб
  Теги: