В Ізраїлі відкрився новий центр для людей з вадами зору та слуху

  Зануритися у життя людей з обмеженими можливостями можуть мешканці Ізраїлю. У столиці країни відкрився новий центр для людей з вадами зору та слуху. Для його відвідувачів - працюють кав`ярня, ресторан і театр.

  Нагода зрозуміти світ людей з обмеженими можливостями випала в Ізраїлі. У Тель-Авіві відкрили центр досвіду життя глухих та сліпих людей. Там є кав`ярня, ресторан і театр. У затишному кафе працюють люди з вадами слуху. Тож для оформлення замовлення, відвідувачі записують його на папері. Сусідній ресторан представники центру красномовно назвали "Вимкнення світла". У ньому - люди куштують страви у суцільній темряві. До столиків їх за руку приводять незрячі працівники ресторану. Клієнти визначають страви за запахом та смаком, адже наїдків побачити - не можуть. У такий спосіб відвідувачі отримують унікальний досвід існування у світі без звичних відчуттів.

  Мікі, відвідувач ресторану: "Це дуже незвично - використовувати усі інші відчуття, щоби спробувати нормально з`їсти обід. Це було неймовірно!"

  Коллен, відвідувачка ресторану: "Загострюється нюх та відчуття дотику. У темряві ви все відчуваєте інакше. То був справді унікальний досвід".

  По обіді гостей центру запрошують на театральну виставу. У ній грають незрячі та глухі актори. На сцені вони печуть хліб, танцюють і діляться мріями, звичними для людей без фізичних вад. А на табло над сценою висвітлюються їхні бажання: побачити захід сонця, знайти собі пару, ходити вулицями без остраху впасти, а головне - позбутися самотності. Керівник театру каже: можливості акторів - безмежні.

  Адіна Таль, художній керівник вистави: "Отак ми розуміємо, що не існує нічого неможливого і не існує меж людському духові. Тож якщо ти вперся у стелю, то можеш відчинити нові двері".

  Репетиції тривали упродовж трьох років. Свою виставу трупа встигла показати  у Сполучених Штатах, Азії та Європі.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Виставку раритетних різдвяних та новорічних листівок відкрили у Чернігові
  Наступний матеріал
  Один із найвідоміших учених сучасності святкує ювілей
  Теги: