Фото wikipedia.org

В Ізраїлі розпочалися вибори президента

  В Ізраїлі парламент розпочав вибори нового президента країни, який замінить Шимона Переса.

  На посаду президента претендують п‘ять політиків, однак найімовірніше пост голови держави займе 74-річний екс-спікер кнесету Реувен Рівлін, який належить до правлячої партії "Лікуд".

  Серед претендентів також Далія Іцик, яка стала першою жінкою на посаді парламентського спікера і деякий час виконувала обов'язки президента, а також чинний депутат від лівоцентристського руху "Ха-Тнуа" Меїр Шитріт, який раніше сім разів очолював різні міністерства, відставна суддя Вищого суду справедливості Далія Дорнер і лауреат Нобелівської премії з хімії Дан Шехтман.

  Для перемоги кандидату в президенти потрібно заручитися підтримкою 61 з 120 депутатів.

  В Ізраїлі, який є парламентською республікою, президента обирають на сім років. Голова держави наділений в основному представницькими функціями.

  90-річний Шимон Перес був президентом Ізраїлю з 2007 року. Він двічі обіймав посаду прем'єр-міністра країни, був міністром у 12 урядах. Обирався до Кнесету майже безперервно з 1959 року.

  У 1994 році отримав Нобелівську премію Миру разом з Ясіром Арафатом та Іцхаком Рабіном за внесок у процес примирення між ізраїльтянами та палестинцями у Осло.

  Попередній матеріал
  Українець Тимощенко здобув "срібло" фіналу Кубка світу з п'ятиборства
  Наступний матеріал
  Синоптики обіцяють українцям спеку і град
  Теги: