В Ізраїлі археологи знайшли залишки міста хрестоносців ХІІ ст.

  Давнє поселення знайшли археологи під ізраїльським містом Акра. Науковці припускають, що його збудували хрестоносці у ХІІ столітті. З наступного тижня до пам`ятки пускатимуть відвідувачів. Вони зможуть прогулятися вуличками, які були під землею упродовж 700 років.

  Поселення, яке вважалося повністю зруйнованим у 1291-му році, відкрили археологи під ізраїльським містом Акра. Тоді його взяло штурмом військо мамлюків султана Аль-Ашраф Халіля. Завойовники вбили більшість хрестоносців, які обороняли давню Акру і знищили чи не всі будівлі. У 1750-му році турки-османи збудували на руїнах нове місто.

  Елізер Штерн, археолог: "Ми відкопували давню Акру протягом п`ятнадцяти років. Нам вдалося відновити цілі квартали поселення хрестоносців з вуличками, храмами, житловими будинками. Все це протягом століть залишалося під землею. Я не знаю прикладів подібних відкриттів у світовій історії".

  Чи не найбільше відкриттю науковців зраділи місцеві торговці і власники крамниць і кав`ярень. Зараз в Акрі живуть близько п`яти тисяч мешканців, основним прибутком яких є надходження від туристичного бізнесу. Вони очікують, що подивитися на давнє поселення хрестоносців за кілька днів до міста прибудуть тисячі людей.

  Бассам Бдур, власник крамниці: "Археологи знайшли під нашим містом багато чудових речей. Ми, як можемо, підтримуємо їхню роботу. Виявляється, тут розташоване майже неушкоджене поселення. Це дуже цікаво".

  Акра є одним з найдавніших міст Ізраїлю. Перші згадки про нього з`явилися чотири з половиною тисяч років тому. У 2001-му ЮНЕСКО включило Акру до списку пам`яток всесвітньої культурної спадщини.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  До кінця року Хорватія укладе договір про вступ до ЄС
  Наступний матеріал
  СУД НАД ТИМОШЕНКО: ТРАНСЛЯЦІЯ НАЖИВО
  Теги: