5.ua

В Італії протестують проти антикризових заходів уряду

  Десятки тисяч протестувальників вийшли на вулиці Рима. Вони виступають проти нових антикризових заходів ітлійського уряду. Зокрема, вимагають не скорочувати соціальні виплати. Мітингарі також закликають збільшити обсяги будівництва житла для незаможних та відмовитися від спорудження швидкісної залізниці між Італією та Францією. Кажуть - краще ці гроші витратити на зарплати та пенсії бюджетників.


  Бруно Паладіні, протестувальник: "Якщо влада заявляє, що країна переживає економічну кризу, то має відмовитися від усіх проектів і зосередитися на гарантуванні соціальних виплат. Щоби підтримати цю думку, я приїхав до Рима з провінції".

  Флавіо Гуїді, протестувальник: "Я мешкаю в Брешії, але прибув сюди, щоби підтримати спільні гасла, під якими відбувається ця демонстрація. Сподіваюся, всі групи, представники яких приїхали до Рима, й надалі виступатимуть єдиним фронтом у боротьбі з урядом і разом будуть відстоювати свої вимоги".

  Порядок на вулицях Рима забезпечують, щонайменше, чотири тисячі поліцейських. Уряд стягнув до столиці додаткові загони спецпризначенців, адже значну частину мітингарів складають представники анархістських і ліво-радикальних груп. У минулому вони вже влаштовували масові заворушення. Цього разу обіцяють "захопити весь Рим".

  Напередодні через нові антикризові заходи італійські бюджетники провели страйк. У країні зупинився транспорт, не працювали школи та низка лікарень.Так протестувальники відреагували на зменшення фінансування бюджетної сфери в наступному році. Зміни прописали у новому головному кошторисі країни, який уряд ухвалив у вівторок. Італійська влада сподівається, що бюджет сприятиме розвитку економіки. Держслужбовці ж нарікають -зменшення фінансування значно знизить їхній рівень життя.

  Олександр Войтко, 5 канал

  Попередній матеріал
  32 людини загинули в Індії внаслідок отруєння підробним алкоголем
  Наступний матеріал
  В Росії придумали чергову єврострашилку для Януковича
  Теги: