В Італії не припиняються зливи і повені

  Італія - у полоні повеней і злив. Стихія уже забрала життя дев`ятьох людей. Іще кілька осіб вважаються зниклими безвісти. Найскладніша ситуація у регіонах Лігурія і Тоскана. Там і досі ллють сильні дощі. Кілька районів лишаються відрізаними від світу.

  Зруйновані будинки і потрощені автівки - нищівні наслідки повеней на півночі та у центрі Італії. Армандо Фабіані з сумом дивиться на свою оселю, яку не оминула стихія і згадує, як рятувався від високої води. 

  Армандо Фабіані, мешканець Бругнато: "Ми ще не бачили такої повені. Після дощів рівень води піднявся до двох метрів. Ми рятувалися на даху, а потім - нічого не лишилося, як пірнути у воду і пливти до безпечного місця".

  Адріано Корона, мешканець Боргетто-ді-Вара, рятувальник: "Повінь зносила усе на своєму шляху. У брудному потоці пливли автобуси, машини, автомобілі  швидкої допомоги. Вулиця перетворилася на річку. Тут усе зруйновано".

  Найбільше від повені постраждали регіони Лігурія і Тоскана. Тут дощі не припиняються. У тосканському місті Аулла зруйновано монастир Сан Капрасіо - релігійну пам`ятку ХІХ-го сторіччя.  

  Джіованні Періні, священик: "За тридцять хвилин праця десяти років археологічних розкопок зійшла нанівець. Усе розмило водою".

  Через селеві потоки рятувальники не можуть дістатися відрізаних від суходолу районів. Тамтешні мешканці в очікуванні допомоги зараз без світла, зв`язку і харчів. Для боротьби зі стихією влада залучає пожежні команди з сусідніх регіонів та гелікоптери військово-морських сил.  

  Еніо Піагі, мешканець Боргетто-ді-Вара: "Ми не їли хліба вже три дні поспіль. Магазини в районі не працюють. Я чув, що продукти привозять з міста Аулла, але не знаю, де можна їх купити".

  За прогнозами метеорологів, зливи ще добу дошкулятимуть центру та півночі Італії, а потім - перемістяться на південь. Збитки від повені у постраждалих регіонах вже оцінюють у сотні тисяч євро.

  Ганна Ільїних, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Туреччині з-під завалів врятували 19-річного юнака
  Наступний матеріал
  СБУ влаштувала антитерористичні навчання в центрі Одеси
  Теги: