В Італії - День Жалоби за жертвами землетрусу (РОЗШИРЕНО)

  День жалоби в Італії. Там ховають загиблих під час землетрусу. Кількість жертв сягає 289-ти людей. Руйнівний землетрус стався у ніч проти понеділка. Постраждали понад два з половиною десятки населених пунктів. У руїнах місто Аквіла. Більшість будівель там звели ще у Середньовіччя: шість тисяч людей залишилися без своїх домівок.

  Церемонія поховання відбувається на околиці міста на території поліцейської казарми. Від самого ранку тут виставили труни із двома сотнями загиблих. На похорон зібралися більш як півтори тисячі родичів. Майже щодня Італія відчуває відлуння страшного землетрусу - підземні поштовхи меншої сили руйнують ті будівлі, що вистояли у понеділок. У наметових містечках розмістили сімнадцять тисяч мешканців зруйнованих споруд. Ще кілька тисяч - поїхали до родичів або ж оселилися у готелях.

  Отець Георг Гансвейн, Асистент Папи Римського Бенедикта XVI: "У цю драматичну мить, коли сталася жахлива трагедія, я сумую разом із вами. І  проситиму Бога про мир для загиблих та швидкого одужання для постраждалих. Я бажаю Вам мужності".

  В усій країні на держустановах приспущені прапори, на них - чорні жалобні стрічки. У будинках зачинені вікна та спущені жалюзІ. З дванадцятої до першої за Києвом по всій Італії зачинили бари та магазини. У такий спосіб люди віддали шану загиблим. Поминальну месу відслужили єпископ Аквіли та представник Папи Римського. Крім них, до церемонії долучився й ісламський священик. Адже серед загиблих шестеро мусульман. Бенедикт Шістнадцятий згадає душі загиблих увечері, під час хресної ходи навколо римського Колізею.

  Ренато Зарлі, Мешканець Рима: "Те, що сталося...мені дуже шкода. Але жаль ще й тому, що цій трагедії можна було запобігти".

  З`ясувати, чому наслідки землетрусу виявилися настільки руйнівними, вимагає президент Італії. Джорджі Наполітано переконаний - будинки у зоні лиха зводили безвідповідально. Місто Аквілу, що опинилося в епіцентрі стихії, італійці охрестили "містом духів". Тут не працюють виробництва, зачинені ферми. За приблизними оцінками відбудова регіону коштуватиме Італії щонайменше три мільярди євро. Уряд планує скасувати в Абруццо низку податків, а банкам заборонять стягувати із постраждалих кредитні борги.

  Дар`я Тарадай, 5 канал

  Попередній матеріал
  Стрілянина в Афінах - 1 людина загинула
  Наступний матеріал
  Андріївська церква може завалитися
  Теги:
  Loading...