В Іспанія суттєво обмежили права курців [репортаж]

  Відсьогодні в Іспанії курцям треба бути пильними - у країні набрав чинності суворий закон, який забороняє куріння у громадських місцях, а на порушників чекає чималий штраф. Пускати дим не можна подекуди навіть просто неба. Курці у розпачі, а власники кав`ярень вже підраховують збитки.

  Пиво і дим від цигарки - такий сценарій задушевної бесіди у затишному барі  для іспанських курців відсьогодні - нездійснена мрія. В країні набрав чинності закон, який забороняє курити у громадських місцях. Затягнутися цигаркою не можна навіть за столиком на вулиці - якщо заклад харчування розташований поблизу паркової зони.

  Раніше в Іспанії вже діяв так званий антинікотиновий закон. Проте - занадто лояльний, наголошували медики. У барів та ресторанів був вибір - оголошувати себе закладом для курців або навпаки. А відтак майже жоден з закладів не став на бік здорового способу житя, побоюючись втратити клієнтів. Тепер за новими суворими правилами - власники великих розважальних центрів мають виділити невиличку територію для курців, при цьому оснастити їх потужними витяжками. А ось у маленьких барах та кав`ярнях вибору взагалі не залишається.

  Окрім громадських місць - курці не можуть випускати дим поблизу лікарень, спортмайданчиків та шкіл.  За непокору - штраф від ста євро. А власникам закладів харчування у разі порушення треба буде викласти щонайменше три тисячі євро.

  Ганна Ільїних, 5 канал

  Попередній матеріал
  Інавгурація першої жінки-президента відбулася в Бразилії
  Наступний матеріал
  Шварценеггер йде з посади губернатора Каліфорнії
  Теги: