В Ісландії цигарки будуть продавати за рецептом лікаря

  Цигарки за рецептом лікаря. В Ісландії взялися за жорстку боротьбу із курінням. До парламенту внесли законопроект, згідно якого цигарки продаватимуть тільки в аптеках і лише за рецептом лікаря. Звичку палити депутати можуть прирівняти до наркотичної залежності, а курців зобов`яжуть регулярно відвідувати медичні заклади. При цьому дозвіл придбати цигарки отримують тільки у разі безрезультатного лікування.

  Затягнутися цигаркою вже незабаром може стати в Ісландії рідкісним задоволенням. Згідно законопроекту, внесеному до парламенту колишнім міністром охорони здоров`я  тютюнові вироби зникнуть з прилавків магазинів, кіосків, автозаправок та супермаркетів. А купити сигарети можна буде лише в аптеці  за рецептом лікаря, який дасть довідку пороте що курець лікувався, але так і не зміг  від позбутися поганої звички.

  Сів Фрідлейфдоттір, колишня міністр охорони здоров`я та соцзахисту Ісландії: "Головна мета такої ініціативи утримати молодь від поганої звички. Нині в Ісландії щодня починають палити двоє підлітків. Це більше як сімсот неповнолітніх на рік. А це означає, що у майбутньому вони значно скоротять собі вік і помруть раніше від важких захворювань. Ми вважаємо це неприйнятним і хочемо вдатися до більш жорстких кроків".

  Обов`язковою умовою для отримання рецепту на сигарети також стануть регулярні медичні огляди. Жодних субсидій або пільг на подібні дозволи не буде, підкреслюють парламентарі. Ціни також не знижуватимуть. Нині пачка сигарет коштує близько восьми доларів. А має бути вищою, позаяк у вартість треба вкладати здоров`я курця для суспільства - наголошують депутати і рахують, що ціна має бути не нижчою за 26 доларів.

  Арнтнор Індрідейсон, продавець сигарет: "Ми навіть не знаємо - нам плакати чи сміятися, коли за цей законопроект проголусують у парламенті. Я думаю, це фашизм  тиснути на людей і змушувати їх лікуватися і купувати сигарети в аптеках. По всьому світу вживання тютюну йде на спад. Не бачу причин так жорстко вчиняти з курцями".

  Бути цигаркам у вільному продажу чи оселитися лише в аптеках - депутати вирішуватимуть після літніх канікул. Попередньо скандальний законопроект підтримують майже усі партії. Ісландія вже досягла неаби яких результатів у боротьбі з палінням. Якщо   на початок дев`яностих років курців нараховували близько тридцяти відсотків. То станом на сьогодні їхня кількість зменшилася удвічі.

  Ганна Ільїних, "5 канал"  

  Попередній матеріал
  Від повеней потерпає південь Китаю
  Наступний матеріал
  Мінімум на 10 днів перекриють рух транспорту столичною вулицею Теліги
  Теги: