В Ірландій 40 тисяч мешканців дев`яту добу без води

  Дев`яту добу без води залишаються понад 40 тисяч мешканців Ірландії. Система водопостачання не витримала потужних морозів і раптової відлиги. Сьогодні - заплановане термінове засідання уряду щодо негайного розв`язання проблеми.

  Місцева компанія - оператор водопостачання - заявила, що води не буде ще кілька днів. За останній місяць в регіоні сталося понад 5-ть сотень аварій. Рятувальники цілодобово ліквідують прориви.

  Лоуренс Маккензі, генеральний директор компанії з водопостачання: "Мені дуже, дуже шкода, що люди лишилися без води. Я роблю все можливе, щоби відновити водопостачання".

  Комунальний параліч у Північній Ірландії обурив місцевих мешканців. Вони змушені годинами стояти в чергах за водою. Прання та душ - доступні тільки в басейнах та спортивних центрах, що відчинили свої двері для потерпілих. Люди звинувачують у проблемах - компанію, що забезпечує діяльність водоканалів.

  Мері Кеннеді, потерпіла: "Я дуже занепокоєна тим, що компанія-водопостачальник виявилася безпорадною в цій ситуації. У наш час не мати води протягом стількох днів - абсолютно неприйнятно".

  Місцева влада докладає зусиль для забезпечення ірландців водою. Воду в пляшках розвозять по домівках. У кожному населеному пункті - встановили цистерни. Шотландія - додатково надіслала 160 тисяч літрів води. Утім, медики вважають, що такі заходи не розв`язують проблем із каналізацією. І попереджають про епідемії інфекційних захворювань.

  Пітер Магвайр, лікар: "Лише чиста вода та гігієна можуть зупинити поширення хвороб. Особливо це стосується кишкової палички. Ситуація - дуже небезпечна".

  Проблема з водопостачанням такого масштабу виникла в Північній Ірландії вперше. Цьогоріч у країні  рекордні для цього регіону морози - до мінус 17 градусів, випала велика кількість снігу. А за кілька днів - потеплішало майже на 20 градусів. Труби - не витримали. Попри посилену роботу комунальників, до нового року водопостачання - не відновлять.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Теракт у центрі Афін
  Наступний матеріал
  В Івано-Франківську з снігу зліпили Тимошенко
  Теги: