В Ірані ввели в експлуатацію Бушерську АЕС

  Бушерську атомну електростанцію в Ірані офіційно ввели в експлуатацію - запустили перший енергоблок. Поки станція працюватиме лише на сорок відсотків загальної потужності у тисячу мегават. На повну силу АЕС запустять за два-три місяці.

  Будівництво і запуск станції тривали понад тридцять років. Проект стартував у сімдесятих, але призупинився через ісламську революцію. З 1992-го року його завершувала Російська федерація. Ядерна програма Ірану викликає стурбованість західних держав та МАГАТЕ. Ісламська республіка переконує, що усі ядерні об’єкти споруджені з мирною метою.

  Ферейдун Аббасі-Давані, голова організації з атомної енергії Ірану: "З гордістю оголошую, що ядерний об’єкт у Бушері, перше підприємство з виробництва енергії на Близькому Сході, приєднався до національної мережі енергопостачання і увійшов у всесвітній список діючих АЕС".

  Сергій Шматко, міністр енергетики РФ: "Порозуміння прийшло через три роки, поки наші експерти і уряди не розробили підґрунтя для майбутньої співпраці у цій галузі".

  Попередній матеріал
  У Києві відкрилась фотовиставка до роковин терактів у США
  Наступний матеріал
  Вибух на фабриці феєрверків в Італії - щонайменше 6 загиблих
  Теги: