В Ірані відбуваються парламентські вибори

  На парламентських виборах в Ірані продовжили роботу дільниць - щонайменше на кілька годин. Через високу явку виборців, не всі встигають проголосувати у визначений термін. Населення країни обирає депутатів до однопалатного меджлісу у 290-то місць.

  Оглядачі розцінюють ці вибори, як протистояння між чинним президентом Махмудом Ахмадинежадом і духовним лідером країни, аятолою Алі Хаменеї. Аятола одним із перших прийшов на дільницю і закликав громадян якомога активніше брати участь у голосуванні. Висока явка, на думку Хаменеї, стане ляпасом для ворогів Ірану. Опозиція вибори бойкотує. Більшість її кандидатів - не допущені  до виборів або ж перебувають під домашнім арештом. Попередні результати виборів мають оголосити за кілька днів. Розподіл сил у парламенті буде вирішальним для майбутніх президентських виборів, які відбудуться 2013-го року. Ахмадинежад участі в них не братиме. Згідно з конституцією, він не має права балотуватися на третій термін. 

  Алі Хаменеї, духовний лідер Ірану: "Вибори завжди були надто важливими для нашої країни і для правлячої системи, оскільки вони завжди визначальні. Вони є знаком правди усередині країни, і завжди несуть послання і нашим друзям, і ворогам".

  Попередній матеріал
  Культурні центри Донеччини - знеструмлені за борги [відео]
  Наступний матеріал
  На Євробачення від Великої Британії поїде 75-річний Енгельберт Хампердинк
  Теги: