В Іраку під час нападу бойовиків могли загинути сотні людей - ООН

  Число жертв атак ісламістів на півночі Іраку може досягати сотень людей, а кількість поранених наближаються до тисячі.


  Про це у п'ятницю пвідомив на брифінгу прес-секретар Управління Верховного комісара ООН з прав людини Руперт Колвілл.

  За його словами, з місць подій надходять повідомлення, що не лише бойовики вбивають мирне населення, а і з боку урядових військ помічене надмірне застосування сили, у тому числі обстріл кварталів, у яких проживають люди.

  Колвілл зазначив, що в ООН поступають повідомлення про публічні страти захоплених військових та цивільних людей. Зокрема, у Мосулі, одному із найбільших міст Іраку, що було захоплено першим, 11 червня ісламісти на вулиці стратили захоплених солдатів та 17 мирних дителів.

  Бойовики із угрупування "Ісламська держава Іраку і Леванту" захопили Мосул, друге за величиною місто Іраку. Вони напали на Тікріт, але, за повідомленнями офіційних іракських агентств, були вибиті з міста частинами іракської армії.

  Ісламісти взяли під свій контроль два округи в провінції Діяла на північний схід від Багдада і загрожують захопити столицю провінції місто Баакуба.

  Окрім того, вони ведуть бої на підступах до міста Самарра, утримують місто Ель-Фаллуджа та частини провінції Анбар, та впритул підійшли до Багдаду.

  Нападники захопили у полон сотні військових та 80 громадян Туреччини — 31 водія та 49 працівників турецького консульства та членів їх родин.
  Попередній матеріал
  27 червня ЄС підпише угоди про асоціацію з Україною, Молдовою і Грузією - представник Єврокомісії
  Наступний матеріал
  Президент доручив перенести Донецьку ОДА до Маріуполя
  Теги: