В Іраку бойовики напали на в‘язницю та захопили найбільший нафтопереробний завод

  Бойовики- суніти із "Ісламської держави Фраку та Леванту" напали на в‘язницю міста Баакуба, що за 60 км від Багдаду.


  Внаслідок атаки загинули щонайменше 44 в‘язні. За однією версією, вони були вбиті екстремістами, а за іншою - співробітниками сил безпеки під час спроби вчинити втечу, передає "Интерфакс".

  Як повідомлялося раніше, ісламісти захопили частину міста. Однак згодом військовим вдалося відновити контроль над територіями.

  У вівторок бойовики також захопили найбільший нафтопереробний завод Іраку у місті Байджі.

  За даними ЗМІ, технічний персонал залишився на підприємстві, за винятком іноземців, які терміново покинули об'єкт.

  Напередодні стало відомо про масовий розстріл бойовиками іракських солдатів, в ході якого було вбито близько 1700 військових.

  На схід від Багдада - в околицях Фалуджі - ісламісти збили військовий вертоліт і заявили про знищення кількох танків.

  США направили в Ірак 275 військових після часткової евакуації свого дипломатичного корпусу з країни. У Перській затоці вже дислоковані американський авіаносець і два бойових кораблі. Однак, за словами представника Білого дому, наземні війська США не будуть введені в Ірак.

  Сунітське угруповання "Ісламська держава Іраку і Леванту" (ІДІЛ), яке до останнього часу воювало в Сирії, минулого тижня очолило наступ на північні і західні райони Іраку.

  До ІДІЛ приєдналися незадоволені політикою іракського прем'єр-міністра шиїта Нурі аль-Малікі суніти Іраку, військові з колишньої армії Саддама Хусейна, а також дрібні терористичні угруповання. Всього за тиждень бойовики захопили значну територію та заявили про наміри захопити Багдад.

  Ця криза стала найбільшою з часів військової операції США в Іраку у 2011 році.

  Ісламісти-суніти вважають шиїтів єретиками та проводять масові страти місцевого населення. Окрім того, у полон до бойовиків потрапили сотні військових. За даними ООН, жертвами протистоянь стали сотні мирних жителів, однак точної їх кількості назвати неможливо.
  Попередній матеріал
  Росія намагається впливати на деякі європейські уряди - Баррозу
  Наступний матеріал
  Кернес попросив тих, хто замовив на нього замах, "викинути з голови дурні думки"