В Індонезії знову активізувався вулкан Мерапі

  Вулкан Мерапі в Індонезії забрав життя вже більше ніж ста людей. Напередодні він активізувався з новою силою, і потоками лави накрило ціле село у низині. Десятки людей шпиталізували з численними опіками.

  Мешканці Яви поспіхом залишають свої домівки, а точніше те, що від них залишилося. На автомобілях, мотоциклах та пішки вони тікають подалі від лютого Мерапі. Вулкан вивергався протягом всієї  ночі. Хмарою розпеченого газу та попелу накрило ціле село, розташоване на схилі гори.

  Постраждалі жителі: "Вулкан знищив усе. Як нам далі жити?"

  Сікхіар, вулканолог: "Мерапі дедалі активніший. Магми всередені вулкана ще більше, та на додачу там ще й збільшився тиск".

  За добу кількість жертв унаслідок виверженя вогняної гори, так перекладається Мерапі, зросла майже вдвічі, і тепер сягає за сотню людей. Десятки зазнали опіків різної тяжкості. Їх ушпиталили. Більшість з них у вкрай тяжкому стані.

  Самеді, офіцер:"Ми тільки в цій місцині знайшли вже 22 тіла, сусіднє село теж зруйноване вщент. Ми не можемо туди дістатися, тому що там занадто гаряче. Скільки може бути там жертв і постраждалих ми навіть боїмося припускати".

  Мерапі прокинувся ще 26-го жовтня. З того часу триває евакуація. З небезпечної зони вже вивезли сімдесят п`ять тисяч людей. Зоною лиха вважалася місцина у радіусі восьми кілометрів від верхівки вулкана, два дні тому її збільшили до п`ятнадцяти кілометрів, але жертв не вдалося уникнути -  аж надто розлютувалася "вогняна гора" протягом доби. Довелося навіть переміщати тимчасові табори. Влада нарікає - евакуація ускладнюється ще й через те, що подекуди мешканці повертаються до домівок, щоби доглядати за скотом та полями. Тоді як Мерапі продовжує вивергати лаву. Через хмари вулканічного попелу подекуди навіть скасували рейси на кілька годин.

  Ганна Ільїних, "5 канал".

  Попередній матеріал
  У Чехії легалізували наркотики
  Наступний матеріал
  В центрі Афін побилися пожежники з поліцією [відео]
  Теги: