В Індії "Золотий Храм" приваблює дедалі більше вірян і туристів з усього світу

  "Золотий Храм" в індійському місті Амрітсар - приваблює дедалі більше вірян і туристів з усього світу. Головна святиня сикхів - вкрита золотом. Коштовний метал жертвують паломники. Храм неодноразово грабували та навіть намагалися знищити - утім щоразу - його відновлювали.

  Золотий Храм - одна з найдавніших індійських святинь. Його спорудили у 16-му сторіччі. Імператор сикхів Раджит Сингх пожертвував на будівництво значну кількість свого багатства. Лише на фасад було використано понад 100 кілограмів щирого золота.

  Сатпал Сінгх Даніш, історик: "Під золотом - мідні пластини з карбуванням. На один квадратний метр використовували 40 грамів золота".

  Хоча храм називається Золотим - основна його цінність не в жовтому металі. Святиня стоїть посеред невеликого озера. Вважається що його вода дарує безсмертя. Вузенький мармуровий містнад озером символізує шлях, що відділяє праведників від грішників. Щороку сюди приїздять тисячі туристів. Багато хто з них шукає духовного просвітлення. Всім охочим тут надають безкоштовний нічліг та їжу. Перший гуру Золотого храму пропагував рівність та братерство. Тому до святині можуть заходити представники всіх релігій.

  Парміндер Сингх, служитель: "Чотири входи символізують релігійні групи - Індуїстів, Мусульман, Сикхів та Християн. Храм відкритий для усіх. Він не прив’язаний до однієї релігії".

  Енді, британський турист: "Мені храм дуже подобається. Для сикхів він має особливе значення, щодо мене - я просто вражений внутрішнім вбранням. Всі справи залишаються позаду коли входиш сюди. Тут дуже затишно".

  Кожен хто входить до храму має дотримуватися певних правил. На знак поваги  ноги мають бути босі, а  голова - прикрита. Для цього на кожного біля входу чекає безкоштовна хустка. Працює Золотий храм майже цілодобово. На території комплексу розташовані гучномовці, з яких лунає музика сикхів. 

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Від завтра терорист Брейвік зможе зустрічатися з друзями, давати інтерв`ю і листуватися
  Наступний матеріал
  Сотні людей у 60-ти містах світу проїхалися підземкою у негліже
  Теги: