5.ua

В гуманітарних установах ООН закликають розблокувати доступ до мешканців міст у Сирії

  Керівники п'яти установ ООН закликали уряд і сили опозиції в Сирії забезпечити гуманітарний доступ для всіх, хто має потребу та  зняти блокаду з міст і припинити бомбардування мирних жителів. Вони також звернулися з настійним проханням до тих, "хто несе відповідальність, має владу і може вплинути" , знайти спосіб пожвавлення дипломатичних зусиль з припинення цього тривалого конфлікту. Про це 23 квітня повідомив Інформаційний центр ООН.

  "Ескалація війни спостерігається в багатьох районах. Гуманітарна ситуація погіршується з кожним днем", - констатували заступник Генерального секретаря ООН з гуманітарних питань Валері Амос , Виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми ( ВПП) Ертарін Казин , Верховний комісар у справах біженців ( УВКБ ) Антоніу Гутерріш , Виконавчий директор Дитячого фонду ООН ( ЮНІСЕФ) Ентоні Лейк і Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) Маргарет Чань.

  Вони привернули увагу до того , що багато цивільні особи знаходяться в містах, охоплених запеклими збройними зіткненнями. У першу чергу, мова йде про жителів міст Алеппо і Хомс. На сьогоднішній день сирійським кризою в тій чи іншій мірі зачеплені 9,3 мільйони людей. Більше 2 мільйонів сирійців зареєстровані як біженців в сусідніх країнах.

  "Занадто часто всі сторони в конфлікті відмовляють у гуманітарному доступі до нужденних. Повітряні бомбардування, ракетні, мінометні обстріли призводять до вбивства безневинних чоловіків, жінок і дітей", - підкреслили автори спільного звернення, нагадавши, що на сьогоднішній день у Сирії 3,5 мільйона людей живуть в умовах блокади і позбавлені можливості отримати гуманітарну допомогу. Третина водоочисних споруд країни не працює. А 60 % лікарень та інших медичних центрів зруйновані та з них пішли лікарі.

  Гуманітарні установи в Сирії працюють на межі можливостей з тим, що щоб допомогти постраждалим, незважаючи на відсутність безпеки. Представники ООН закликали всі сторони забезпечити безперешкодний гуманітарний доступ до знедолених людей, дозволивши використовувати для доставки допомоги всі можливі дороги як усередині країни, так і ті, які проходять через кордон Сирії.

  Попередній матеріал
  Держдеп США повністю підтримав антитерористичні дії української влади
  Наступний матеріал
  До страйку шахтарів з копалень Ахметова долучились краснодонські транспортники