В Греції популяризують рецепти виживання часів окупації

  Бобовий суп без бобів, закуски, що притамують голод, та рецепти з недоїдків. Про такі страви йдеться у книзі "Рецепти голодування: життя в Афінах під час окупації". Вона нещодавно вийшла друком і користується неабиякою популярністю серед греків.

  У кулінарній книзі - кілька тисяч статей із тогочасних газет. У них - поради, як вижити в місті, де майже немає їжі. Ці щоденні видання так і називали - "Посібники з виживання". Через голод у Греції за Другої світової загинули близько 300 тисяч людей. Рецепти часів, коли кожний ранок починався у столиці зі збирання померлих від голоду - екстремальні. Приміром, тогочасні автори радили щодня ретельно збирати зі столу крихти, щоби наприкінці тижня мати цілу чашку. Грекам радили жувати якомога повільніше - так можна обдурити організм і не відчувати голоду.

  Елені Ніколаіду, історик і автор книги: "Поради з виживання, які видавали за тих скрутних часів, допоможуть грекам і зараз. Особливо це стосується найбідніших верств, яким складно розподілити фінанси та повноцінно харчуватися за мізерні кошти".

  Автор книги каже - від смерті під час війни людей рятували родзинки, оливки та мізерні хлібні пайки. Сучасні греки поки що не голодують, але вже відчули наслідки запроваджених урядом заходів економії. За даними соцопитувань, 9 із 10-ти людей - змінили свій продуктовий кошик. Греки менше ходять до ресторанів, економлять на м`ясі та солодощах і купують дешевші харчі.

  Георгос Асфітіоту, покупець: "З грошима - не дуже, тож доводиться їх рахувати. Ціни злетіли майже вдвічі, тому що ви їсте - залежить від того, скільки грошей маєте".

  Кухарі заявляють - навіть за обмеженого бюджету можна харчуватися смачно і корисно. Вони запевняють: найгірше, що можна зробити - це почати вживати дешеві напівфабрикати. Натомість, варто звернути увагу на традиційну селянську кухню.

  Ф.Т. Блетцас, ведучий кулінарного шоу: "У крамницях повно продуктів, які люди не можуть собі дозволити. Думаю, рецепти часів окупації зараз стануть у пригоді. Можна вживати більше бобів, зернових і того, що росте у нас у Греції - це дешевше. Загалом, ідея в тому, щоби витрачати менше, але їсти смачну та корисну їжу".

  Ажіотаж навколо книги рецептів часів війни спричинив зміни й у кулінарних виданнях. Вони змагаються, пропонуючи нові дешеві страви. Загальні поради грецьких кухарів тим, хто прагне зекономити - готувати вдома, купувати недорогі продукти і намагатися самим вирощувати овочі та фрукти.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  В Південній Осетії з гранатомета обстріляли квартиру генерального прокурора
  Наступний матеріал
  Київське "Динамо" повернуло собі лідерство у національній Прем`єр-лізі
  Теги: