В Естонії учителі оголосили 3-денний страйк

  Більшість шкіл закриті в Естонії. Учителі оголосили триденний страйк, вимагаючи підвищення зарплатні на двадцять відсотків. Цю акцію непокори уже назвали однією з найбільших в державі за останні шістдесят років.

  Не вийшли на роботу майже шістнадцять тисяч освітян. Близько чотирьох тисяч з них - зібралися на протест у центрі Таллінна. За даними профспілок, у середньому вчителі отримують - від шестисот до восьмисот євро. І це - нижче середніх показників. Крім того, Естонія чи не найкраще з держав ЄС пережила глобальну кризу, а у 2011-му - приєдналася до Єврозони. Усе це, на думку страйкарів - є достатньою підставою підвищити платню. У четвер до вчителів обіцяють приєднатися транспортники і на добу призупинити роботу.

  Свен Роднік, президент профспілки освітян Естонії: "Нас не влаштовує зарплата у сімсот євро на місяць, яку ми повинні отримувати з першого січня наступного року. Адже за даними міністерства фінансів, середня платня в Естонії на той час буде понад дев’ятсот євро. Між сімсот і дев’ятсот - велика різниця. І я кажу це, бо вчителі - висококваліфіковані фахівці, а не просто заробітчани".

  Яаак Аавіксо, міністр освіти Естонії: "Вимоги - це одне, можливості - друге, а компроміс - узагалі третє. На даний час ані наша держава, ані міністерство освіти не мають більших коштів. Наступного року побачимо, як розвиватиметься економіка і в Естонії, і у Європі, і у світі. Є великі ризики, ось чому ми не можемо пообіцяти більшого, аніж кажемо зараз".

  Попередній матеріал
  Із 8 березня привітали жінок Київщини у КОДА
  Наступний матеріал
  Унікальну колекцію святкових аксесуарів квітів створили дніпропетровські флористи
  Теги: