В ЄС збільшують внески до антикризового фонду

  Німеччина погодилася на більші внески до стабілізаційного фонду Єврозони. Рішенням Бундестагу, внесок країни підвищений майже удвічі. Щоби реформа загальноєвропейського маштабу набрала чинності, її мають підтримати ще шість країн єврозони.

  Добра новина для європейських боржників. Найбільший їхній кредитор - Німеччина - погодилася позичати більше. Внесок країни до Європейського стабілізаційного фонду підвищили майде удвічі - зі 123-х до 211-ти мільярдів євро.

  Вольфганг Тірзе, віце-президент Бундестагу: "523 голоси "за", 85 - "проти", 3 - "утрималися". Поправку до закону затверджено".

  Філіп Рослер, міністр економіки Німеччини: "Без схвалення у німецькому парламенті ідея провалилася б... Розширення фонду - позитивний сигнал стабільності єврозони".

  Європейський стабілізаційний фонд - це своєрідна каса взаємодопомоги. Його створили торік, для підтримки країн єврозони, що переживають кризу. Саме з фонду брали кошти для допомоги Португалії та Ірландії. Він же фінансуватиме другий план допомоги Греції. Спершу розмір Фонду встановили у 440 мільярдів євро. З них 123 мільярди надходили від Німеччини, 12 мільярдів від Греції, 2 від Словенії тощо. Тепер - Фонд збільшать до 780-ти мільярдів. Майже удвічі зросте внесок кожної із 17-ти країн єврозони. 11 з них - уже затвердили реформу, попри внутрішні розбіжності.

  Богдан Барович, член Національної партії Словенії: "Не може наша країна просто так віддавати півтора мільярда євро. Особливо нині, коли ЄС понизив наші кредитні рейтинги".

  Франк Крижанич, міністр фінансів Словенії: "Словенія довела, що є надійним членом єврозони. Більше половини депутатів схвалили реформу".

  Юркі Катайнен, прем`єр-міністр Фінляндії: "Чимало людей втомилися від кризи і почуваються ошуканими, але Фінляндія не змінить своєї політики. Ми і надалі тісно співпрацюватимемо з Євросоюзом, що й довели затвердженням реформи".

  Для того, щоби Стабілізаційний фонд запрацював за новими правилами, реформу мають затвердити ще 6 держав єврозони. Парламенти Естонії, Австрії та Кіпру - голосуватимуть уже найближчим часом. Але в Нідерландах, Словаччині та Мальті - досі не визначилися з датою.

  Ксенія Новікова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  ДАІ втратила право зупиняти авто за агресивну манеру водіння
  Наступний матеріал
  В країнах Південно-Східної Азії синхронно затримали 800 телефонних шахраїв
  Теги: