В Чехії відзначають річницю звільнення від радянської окупації

  "Тиждень свободи" розпочався у Чехії. Протягом нього відзначатимуть двадцяту річницю звільнення від радянської окупації.
  В рамках святкувань у Празі встановили легендарний монумент - радянський танк, перефарбований у рожевий колір. Із 1945-го року він виконував роль пам’ятника і знаменував звільнення Чехії від нацистських загарбників. У 1991-му молодий хлопець на ім’я Давид Черни разом із друзями, розфарбував його рожевою фарбою. Так він висловив протест окупації країни радянськими військами. Акт спротиву набув широкого розголосу. Вже за кілька місяців окупанти покинули державу, а рожевий танк став музейним експонатом.

  Давид Черни, художник: "Важко про це говорити. Нове покоління, що народилося після 1990-го року, вважатиме, що це кумедно. А для нас був глибший зв’язок".

  Пауліна Кантерова, речниця оргкомітету "Тижня свободи": "Це - одна з найвизначніших річниць за усю новітню історію Чехії. Але люди поступово забувають про це. А то ж була видатна перемога - позбавитися радянських окупантів. Треба віздзначати її, так як ми відзначаємо перемогу у Другій світовій війні".

  Попередній матеріал
  В Києві відбувся творчий вечір Бориса Гребенщикова
  Наступний матеріал
  Чилійський вулкан знову порушив авіасполучення в Австралії
  Теги: