В Берліні представники НАТО обговорять шляхи виходу з кризи у Лівії

  Міжнародна спільнота активізувала спроби подолати лівійську кризу. Для цього у Берліні зустрінуться міністри закордонних справ країн НАТО. Британія і Франція наполягають, щоб інші члени альянсу взяли більш активну участь у військовій операції. Мета зустрічі - розробити спільну стратегію дій.

  До подій у Лівії прикута увага усього світу. Численні конференції високопосадовців багатьох країн та міжнародних організацій намагаються знайти вихід з кризової ситуації у Джамахірії. Лівійський конфлікт обговорили на саміті країн БРІКС, який відбувся у Китаї. Представники Бразилії, Росії, Індії, Китаю та Південноафриканської республіки засудили військове вторгнення до Лівії. У декларації, ухваленій за підсумками саміту, йдеться про те, що врегулювання лівійської кризи має відбуватися через політичний діалог, а не силовими діями.

  Ху Цзіньтао, президент Китаю: "Антиурядові виступи і військові дії у країнах північної Африки та Близького сходу впливають на стабільність у регіоні. Це ознака того, що нам ще доведеться подолати чималий шлях, щоби забезпечити тривалий мир і процвітання у світі".

  Інша зустріч запланована у Берліні. Там міністри закордонних справ країн НАТО обговорюватимуть допомогу лівійським повстанцям. Шукатимуть шляхи подолання лівійської кризи і у Каїрі. У конференції візьмуть участь представники Ліги арабських держав, Африканського союзу, ООН та ЄС. А у Катарі контактна група по Лівії вже вирішили надати фінансову допомогу лівійській опозиції. Гроші підуть на технічне забезпечення повстанців.

  Абдул Хафіз Гога, речник опозиційної Національної ради Лівії: "Учасники конференції у Катарі фактично схвалили факт, що Тимчасова національна рада, як єдиний легітимний представник Лівії, може купувати зброю заради захисту мирного населення і подальшого розвитку країни. Ми не віримо, що конфлікт з режимом Каддафі можна вирішити політичним шляхом".

  Тим часом, бої у Лівії тривають. У Місураті авіація НАТО завдала нових ударів по проурядовій артилерії. Літаки Альянсу також обстріляли військові об`єкти у передмісті Триполі та батьківщину Каддафі - місто Сирт. Повстанцям вдалося узяти під контроль кілька районів у гірській місцевості на кордоні з Тунісом. Війська Каддафі відступили у бік Триполі.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Статків представників ПР вистачило б щоб розрахуватись з МВФ, - Яценюк
  Наступний матеріал
  Почались пошукові операції в зоні відчудження довкола "Фукусіми-1"
  Теги: