В Австралії з офіційним візитом перебуває Папа Римський

  Вибачення від Папи Римського - саме це хочуть почути від Бенедикта Шістнадцятого жителі Австралії. Туди він прибув для участі у Всесвітньому дні католицької молоді. Понтифік пообіцяв перепросити перед жертвами сексуальних домагань з боку священиків та ченців. Цього вимагали ще від Івана Павла Другого, проте той віддавав перевагу політичним питанням. В очікуванні на зустріч з главою церкви до Зеленого континенту з`їхалися десятки тисяч молодих католиків. Прочани продовжують прибувати, і за кілька днів їх буде близько півмільйона. Подорож до Австралії стане найтривалішим візитом за час правління Понтифіка. До Ватикана він повернеться лише наступного понеділка.
  Акції протесту пообіцяли Папі Римському Бенедикту XVI в Австралії. Родичі жертв та самі протерпілі вимагають від нього не просто вибачень, а конкретних дій щодо священиків-педофілів. Ще на борту літака 81-річний понтифік запевнив, що він солідарний з потерпілими і глибоко шкодує за вчинки своїх підлеглих.

  Бенедикт XVI, Папа Римський: "Ми зробимо усе можливе для прояснення вчення Христа. Ми навчимо і підготуємо наших священими для того, щоби Церква могла надати потерпілим максимальну допомогу і полегшення. Такі помилки, які ми, на жаль, виявили серед священиків, несумісні зі званням пастора. І вибачення обов`язково будуть".

  У Мельбурні акції протесту тривають вже з вихідних. Постраждалі та небайдужі зібралися на площі перед головним собором міста. Вони вимагають дій не лише від церкви, але й від  уряду - який має через суд домогтися від Ватикану компенсацій для своїх громадян.

  Хелен Ласт, адвокат: "Це лише слова. Поки що ми не бачимо реформ, усе це нічого не означає".

  Кріс Айзекмм, активіст: "Ми повинні діяти і надати постраждалим більше можливостей захищати свої права у суді".

  Традиційно Всесвітні дні католицької молоді організовують для поширення католицизму серед молодшого покоління та демонстрації того, наскільки демократичним став Святий Престол. Попередній понтифік - Іван Павло Другий - який і започаткував Всесвітні дні католицької молоді, отримував величезне задоволення від спілкування з молодіжною аудиторією. Цього року на його наступника Бенедикта Шіснадцятого очікують значно серйозніші випробування.

  Юлія Куценко, Захар Симчич, 5 канал
  Попередній матеріал
  Реконструкцію НСК "Оліймпіський" здійснюватиме німецька компанія "GMP"
  Наступний матеріал
  Фонд Держмайна хоче повернути "Криворіжсталь" державі
  Теги:
  Loading...