В Австралії вирує найсильніший за 100 років циклон

  Циклон Ясі уже дістався узбережжя Австралії. Йому призначена найвища категорія небезпеки. У центрі природної катастрофи знову штат Квінсленд, усе ще затоплений після злив. Евакуйовані понад 30 тисяч осіб.

  Найсильніший за останні сто років циклон вирує на північно-східному узбережжі Австралії. Швидкість вітру сягає трьохсот кілометрів за годину. Хвилі - заввишки 12 метрів. Метеорологи прогнозують потужні зливи та нові повені. Багато людей виїхали до тимчасових евакуаційних центрів.

  Постраждалий: "Циклон надто сильний. Учора нам сказали евакуюватися, тому що лишатися вдома - небезпечно".

  Деякі австралійці наважилися залишитися вдома. Вони заклеїли вікна навхрест липкою стрічкою, загородили будинки мішками з піском, та запаслися водою і харчами. Люди сподіваються, цих заходів буде достатньо. Утім, поліція, рятувальники та місцева влада наполягають - треба тікати.  

  Анна Блай, губернатор штату Квінсленд: "Якщо ви мешкаєте в регіоні, на який насувається циклон - ви маєте останній шанс вибратися до безпечної зони. Шторм насувається дуже швидко. Не пакуйте валізи. Беріть близьких і їдьте туди, де безпечно. Людське життя - безцінне".

  Штат Квінсленд потерпає від негоди вже кілька місяців. Потужні дощі почалися ще в листопаді. Затоплена територія за площею - більша за Францію та Німеччину разом. 35 людей загинули, тисячі будинків - зруйновані. Хоча циклони - приходять до Австралії щонайменше раз на два місяці, настільки потужними вони не були принаймні століття.

  Марина Кафтан, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Нью-Йорку відбулись змагання з бігу по сходах хмарочосу [відео]
  Наступний матеріал
  МЗС РФ назвала вислання свого дипломата з Ірландії недружнім актом
  Теги: