5.ua

В Австралії приведений до присяги новий генерал-губернатор

  Сьогодні в столиці Австралії Канберрі пройшла церемонія приведення до присяги нового генерал-губернатора країни Пітера Косгроува.

  В Австралії генерал-губернатор являється представником формального керівника держави – британської королеви Єлизавети II.

  Генерал-губернатор може використовувати майже будь-яку владу, яку має королева. Крім рідкісних випадків, він діє у згоді з конституційною угодою і за порадою прем'єр-міністра.

  До числа його головних завдань відносяться представлення інтересів держави на різних офіційних заходах як в Австралії , так і за її межами , прийом в Канберрі високопоставлених закордонних політиків.

  Формально генерал-губернатор формально призначається королевою, за запитом прем'єр-міністра країни.

  Колишній командувач силами оборони Косгроув, під час урочистої церемонії у федеральному парламенті, присягнув на вірність королеві Великобританії і народу Австралії , заявивши , що своїм головним завданням вважає зміцнення і просування головних цінностей країни , в числі яких він назвав "рівність, співчуття, чесність, терпимість і цілеспрямованість".

  Косгроув змінив Квентін Брайс, яка була першою жінкою на посту генерал-губернатора Австралії – вона виконувала свої обов‘язки майже шість років.

  Косгроув також став лицарем Ордена Австралії. У вівторок, 25 березня, прем'єр-міністр країни, переконаний монархіст Тоні Еббот, відновив ступінь лицаря або дами ордена, який був скасований у 1986 році.

  Еббот заявив, що саме Косгроув стане першим лицарем ордену, а першою дамою – Квентін Брайс.

  Фото: wikimedia.org

  Попередній матеріал
  "Ода до радості" прозвучить одночасно у шести найбільших аеропортах України
  Наступний матеріал
  Путін наказав передати Україні озброєння і техніку кримських частин
  Теги:
  Loading...