В арабських країнах масові заворушення біля посольств США

  Масові заворушення біля посольств і консульств Сполучених штатів у кількох арабських країнах викликав фільм про пророка Мохаммеда, показаний в ефірі одного з американських телеканалів.
  Унаслідок нападу озброєних людей на консульство США в лівійському місті Бенгазі загинув співробітник дипмісії. Ще кілька її працівників зазнали поранень й перебувають у шпиталях. Інших дипломатів з будівлі евакуювали.

  Мешканець Бенгазі: "Людей обурили висловлювання американців про пророка Мохаммеда в цьому фільмі. Він не терорист, не Усама бін Ладен, а найкраща людина в світі. Тож ми вимагаємо більше не показувати цей фільм. В іншому разі лівійці будуть убивати, будуть битися й надалі створюватимуть подібні ситуації".

  На територію ж американського посольства в Каїрі через показ фільму увірвався розлючений натовп. Протестувальники зірвали прапор США, спущений в пам`ять про жертв терактів 11 вересня 2001-го, й повісили чорний ісламістський стяг. Ситуацію вдалося взяти під контроль лише єгипетським силам безпеки, які оточили амбасаду.

  Хоссам Ісмаїл, протестувальник: "Свобода слова повинна мати якісь межі. Не можна ганьбити релігійні вірування інших людей. Цією акцією ми хочемо показати, що для мусульман є рамки, за які не можна виходити. Хто порушуватиме їх - буде покараний".
  Попередній матеріал
  Сусідів-нечипур намагаються виселити мешканці донецької багатоповерхівки [відео]
  Наступний матеріал
  У Барселоні відзначали День Каталонії
  Теги: