В Афінах протестують студенти

  Греки знову страйкують. Цього разу на вулиці Афін вийшли студенти. Причина протестів - незмінна: зубожіння населення та антикризові заходи уряду, які погіршують умови життя людей.

  Влада країни наполягає: лише якнайшвидша реалізація усіх реформ здатна врятувати державу від економічного спаду. Рішучих дій вимагає від Греції і Європа. Втім у Єврокомісії заявили: зроблять усе можливе, щоби дефолту у Греції не сталося.

  Страйки та протести стали для греків буденністю. Нову демонстрацію - влаштували студенти. Сотні юнаків та дівчат під антиурядовими гаслами пройшли маршем до парламенту країни. Там депутати саме обговорювали чергові антикризові заходи. Зокрема - реструктуризацію медіа та злиття кількох державних установ. Усе це має полегшити економічну ситуацію у країні - адже натепер, попри мільярдні кредити від ЄС та МВФ, Греція на межі дефолту. Молодь ставиться до планів уряду критично.

  Протестувальник: "У нашої країни немає майбутнього, якщо чинний уряд не відмовиться від антикризових заходів або не піде у відставку".

  Протестувальник: "Ми не припинимо боротьбу і знову вийдемо на акції протесту. Наступного тижня буде загальнонаціональний протест освітян".

  Старше покоління греків налаштоване більш лояльно. Люди кажуть - готові змиритися з певними незручностями, щоби лишень не сталося нового обвалу в економіці. Втім, терпець уривається і у пенсіонерів.

  Пенсіонер: "Якщо ці антикризові заходи такі необхідні - нехай буде так. Але урядові потрібно вирішувати усе якнайшвидше, реагувати набагато оперативніше, ніж це робиться зараз".

  Пенсіонер: "Я не вірю, що борги Греції дійсно можна сплатити. Вони надто великі. Яких би заходів не вжив уряд, вони навряд чи допоможуть".

  Грецький прем`єр Георгіос Папандреу провів телефонні перемови з лідерами Франції та Німеччини - країн з найстабільнішою у Єврозоні економікою. Мета - зробити усе можливе, щоби Греція уникла дефолту і залишилася частиною єврозони. Європейські лідери пообіцяли допомогти і пришвидшити надання Афінам нового багатомільярдного кредиту. Папандреу, своєю чергою, гарантував, що Греція виконає збов`язання перед ЄС і запровадить усі анонсовані антикризові заходи.

  Хорст Рейхенбах, представник Єврокомісії: "Грецька влада усвідомлює усю складність поставлених перед нею завдань. Афіни демонструють наджвичайно сильну політичну волю - виконати усі зобов`язання і залишитися частиною єврозони. Я впевнений, що спільними зусиллями ми подолаємо кризу".

  Ринки Європи відреагували на такі заяви зростанням. Утім, на думку експертів, загроза дефолту у Греції все ще залишається вкрай високою.

  Олена Хоменко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Макіївці - понад дві сотні вулиць з однаковими назвами
  Наступний матеріал
  У Токіо стартувала міжнародна виставка відеоігор
  Теги: