В Афінах протестують пенсіонери

  На вулицях грецької столиці - знову невдоволені. Акцію протесту провели пенсіонери. Вони виступили проти низьких пенсій, зубожіння та державних заходів економії. Власну акцію протесту - організували держслужбовці. Вони обурені скороченням робочих місць та зростанням безробіття.

  Нова влада Греції - не уникла проблем старої. Демонстрації, що не припинялися за часів прем`єра Папандреу не вщухають і за керівництва нового глави уряду, Пападімоса. Перед парламентом Афін відбулися одразу два масових виступи. Гучно протестували, зокрема, пенсіонери. Близько тисячі літніх людей зібралися, щоби висловити обурення  низьким рівнем життя, малими пенсіями та загальним зубожінням.

  Пантеліс Таціс, президент спілки пенсіонерів: "У наші дні літня подружня пара, навіть склавши докупи свої пенсії, не може прожити на ці гроші. Не вистачає навіть на найнеобхідніше".

  Із власним протестом - під парламент прийшли держслужбовці. Щоби узяти участь у демонстрації - тисячі людей полишили робочі місця на три години раніше, ніж закінчився робочий день. Людей обурюють реформи у трудовому законодавстві, які саме обговорював парламент. Зокрема, скорочення робочих місць, зниження зарплат і створення так званого трудового резерву. За планами влади, у 2012му  близько 30 тисячам держслужбовців дадуть рік на пошуки нової роботи. Увесь цей час люди отримуватимуть лише 60 відсотків від своєї зарплатні. Наприкінці року усіх, кому так і не вдалося знайти нову посаду - просто звільнять.

  Янніс Факінос, протестувальник: "Ніхто більше не впевнений, що його робоче місце - залишиться за ним і надалі. Безробіття стрімко зростає. Усі ми знаємо, що означає цей так званий трудовий резерв - що понад мільйон людей просто викинуть на вулицю як безробітних".

  Андреас Гемістос, протестувальник: "Я 28 років пропрацював на державному телебаченні, багато чим пожертвував заради цієї роботи. А зараз ситуація змінюється, і я не впевнений, що моя посада залишиться за мною. Мені вже 52 - хто візьме людину такого віку на нову роботу?"

  Політики обіцяють - з часом ситуація покращиться. Заходи економії, мовляв,  допоможуть поступово знизити держборг країни. А попередні позики від ЄС - вже допомогли Афінам уникнути дефолту. Втім, обурені люди можновладцям не вірять. За опитуваннями, народна підтримка уряду Пападімоса стрімко знижується. Рейтинг  прем`єра, який раніше становив близько сімдесяти відсотків понизився щонайменше утричі. Втім, нова грецька влада рішуче налаштована продовжити боротьбу з кризою. Політики з партії Пападімоса - вже заявили: новому урядові просто необхідно більше часу. А для цього треба відкласти парламентські вибори, призначені на лютий наступного року.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Мірошниченко не бачить криміналу в зйомках Тимошенко в палаті СІЗО [відео]
  Наступний матеріал
  До Різдва готуються на Близькому сході
  Теги: