В Афінах на вулицях хаос

  Хаос на вулицях Афін. Учасники багатотисячної демонстрації - намагаються вдертися до парламенту. Вперше за два роки протестів - вони ледь не прорвали кордон поліції. Стримати натовп вдалося сльозогінним газом. У парламенті - саме обговорюють новий пакет антикризових заходів. Мітингувальники вимагають його не ухвалювати і обіцяють не розходитися.

  Уперше за майже два роки протестів у Греції - люди ледь не прорвали оборону парламенту. Кілька десятків найзухваліших із багатотисячної демонстрації - зруйнували захисний бар`єр поблизу почесної варти і намагалися увірватися у будівлю. Поліцію закидали коктейлями Молотова, камінням та уламками загорожі. Правоохоронці стримали натовп сльозогінним газом. Кілька осіб - зазнали поранень та опіків.

  Люди відступили - але розходитися наміру не мають. Депутати саме обговорюють новий антикризовий пакет. Він передбачає єдину сітку заробітної платні та скасування пільг і дотацій. Також парламентарії мають затвердити створення трудового резерву. Він охопить тридцять тисяч держслужбовців. Їм дадуть рік на пошуки нової роботи, протягом цього часу - виплачуватимуть 60-т відсотків зарплатні. Якщо людина після цього роботи не знайде - виплати припиняться. Це - вимушений захід, стверджує міністр фінансів.

  Евангелос Венизелос, міністр фінансів Греції: "Ми повинні пояснити громадянам, тим людям, що дали нам право керувати від їхнього імені, що на превеликий жаль - ми маємо пережити цей нелегкий період. Щоб уникнути значно гіршої фази".

  Еліас Вреттакос, віце-президент грецької конфедерації держслужбовців: "Сто п`ятдесят депутатів парламенту не зможуть зупинити цих людей, котрі вимагають переглянути антисоціальну політику. Вона веде робітників та й все суспільство до бідності і відчаю. Ці заходи у жодному разі не мають бути ухвалені".

  Окрім масової акції протесту у Греції оголошено дводобовий страйк. Не вийшли на роботу працівники урядових установ, магазинів та пекарень. Закрито морські порти, скасовано сотні рейсів. Попри мітинги і заворушення - влада не має наміру відмовлятися від курсу жорсткої економії. Адже тоді на Грецію чекає дефолт.

  Нонна Стефанова, "5 канал"

  Попередній матеріал
  Останній олень Давида помер в київському зоопарку
  Наступний матеріал
  У продаж надійшли квитки на відкриття Євростадіону "Арена-Львів"
  Теги: