$50 млрд. просить Афганістан для свого відновлення і розвитку

  50 мільярдів доларів просить Афганістан для свого відновлення і розвитку. Конференція країн донорів відбувається у Парижі. Кілька світових держав уже пообіцяли виділити кошти.

  Найбільше пропонують Сполучені Штати - понад 10 мільярдів доларів. Франція пообіцяла значно менше - 165 мільйонів. Данія збільшить свою фінансову поміч Афганістану удвічі, і ще на 4 роки продовжить військову місію. Поки що усі обіцяні кошти  менші за ту суму, яку просить влада країни. Афганістану критикують за неспроможність раціонально використати отриману допомогу. Також досі немає звіту за півтора мільярди доларів, які офіційний Кабул отримав 6 років тому.

  Бернар Кушнер, міністр закордонних справ Франції: "Це перші кошти, виділені Афіганістану . Звичайно, ми даємо гроші. А ще обговорюємо майбутнє цієї країни, обговорюємо наш проект, щоб бути ближчими до афганців. Адже це їхня країна, і насправді - це їхній проект, і їхнє подальше життя".

  Лора Буш, перша леді США: "Ми усі знаємо, що успіху досягти нелегко. Але зараз Афганістан перебуває на вирішальній позиції щодо свого майбутнього. Ми не повинні відвертатися від таких можливостей. І Сполучені штати виділяють понад 10 мільярдів доларів на допомогу афганцям".

  Хамід Карзай, президент Афганістану: "Сьогодні ми зібралися тут для того, щоб представити на ваш розсуд документ, де викладене наше бачення майбутнього Афганістану. Цього майбутнього можна досягти, але ми також усвідомлюємо і перепони на нашому шляху. Найбільшим випрОбуванням стане питання безпеки в країні. Без прогресу в цьому аспекті решта стане важкодоступним, або й взагалі нереальним".

  Попередній матеріал
  Протести проти зростання цін у Бельгії
  Наступний матеріал
  Спайдермену загрожує рік ув’язнення
  Теги: