Усама бін Ладен готував нові теракти в США

  Усама бін Ладен - готував нові теракти в Сполучених Штатах. Про це повідомили американські спецслужби. Нині вони вивчають інформацію комп`ютерів, вилучених з будинку терориста номер один. Аль-Каїда - планувала підірвати кілька пасажирських поїздів і здійснити теракти у великих містах 11 вересня цього року. Водночас стали відомі нові подробиці операції з ліквідації бін Ладена в Абботтабаді. Вони - протирічать інформації, яка надходила раніше.

  Документи та комп`ютерні файли, вилучені під час обшуку будинку Усами бін Ладена - свідчать про те, що головний ворог США - протягом багатьох років керував розробкою терактів. Зокрема, Аль-Каїда - планувала підірвати пасажирські потяги на американській залізниці. Розробити детальний план операції - терористи не встигли. Теракти планували здійснити у великих містах США в річницю теракту 11 вересня 2001 року. Серед них - Вашингтон, Нью-Йорк, Лос-Анжелес та Чикаго. Фахівці - продовжують вивчати інформацію, отриману під час операції. Сенатори ж - обговорюють, чи варто підтримувати тісні відносини з Пакистаном. Сполучені Штати - надають тамтешньому уряду мільйони доларів допомоги. Чи доречно продовжувати фінансування - вирішить комісія з іноземних справ у сенаті.

  Кріс Кунс, сенатор: "У найкращому разі пакистанська служба безпеки не змогла знайти бін Ладена. У найгіршому - переховувала його принаймні протягом 6-ти років. Якою б не була правда - ми повинні переглянути відносини з Пакистаном".

  Поки політики - обговорюють політичні наслідки ліквідації Усами бін Ладена, військові - розповіли нову версію подій в Абботтабаді. Її опублікувала газета Нью-Йорк Таймс із посиланням на джерела в адміністрації президента США. Стало відомо, що перестрілки в будинку бін Ладена - не було. Опір чинив тільки один озброєний чоловік. Сам терорист номер один - мав при собі зброю, але не встиг нею скористатися. Раніше, за офіційною версією, повідомляли, що операція супроводжувалася тривалою стріляниною. У Пакистані - багато мешканців обурені діями американців. Напередодні - протест висловили учні та вчителі найбільшої в країні "медресе" - релігійної школи.

  Мохаммад Салман, директор медресе: "Те, що американці вторглися до нашої країни та вбили людину - абсолютно неправильно. Чи може пакистанська армія увірватися до Вашингтона й вбити там якогось терориста? На мою думку, Штати вчинили так тільки тому, що  сильніші. Вони порушили суверенітет Пакистану".

  Сполучені Штати - вже повідомили, хто стане наступною мішенню антитерористичної кампанії. Це - лідер Талібану - мулла Омар. Він є засновником цього руху. За непідтвердженими даними, зараз він переховується в горах Пакистану.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Вода в одному із фонтанів у центрі Рима стала рожевою
  Наступний матеріал
  Вентиляційну систему на "Фукусіма-1" успішно встановили
  Теги: