5.ua

Уряди країн Європи та Північної Америки висловлюють негативну реакцію спробою української міліції розігнати Євромайдан у Києві

   

  Гарантувати безпеку та право на мирні зібрання усім громадянам вимагає в української влади Німеччина. Про це заявив міністр закордонних справ Ґідо Вестервелле. Берлін наполягає - міліція повинна не лише припинити напади на Євромайдан, а й охороняти його. Спробу спецпризначенців розігнати протест Вестервелле назвав неприйнятною.

  Ґідо Вестервелле, міністр закордонних справ Німеччини: «Ми звертаємося до українського уряду та всіх владних інституцій з вимогою не лише дозволити мирні протести, а й охороняти їх. Переконані, що всі люди, які перебувають на Майдані Незалежності у Києві виступають за євроінтеграцію і не мають протизаконних намірів. Це невід’ємне право всіх громадян. Українській владі, ми, європейці, зробили гарну пропозицію щодо підписання угоди про Асоціацію. Її умови можуть значно поліпшити життя кожного українця».

  Прем’єр-міністр Польщі - Дональд Туск - повідомив, що українське питання буде головним на наступній Раді Євросоюзу, яка пройде 19-го і 20-го грудня. Голова польського уряду заявив - таким чином ЄС підкреслить важливість для Брюсселя подій у нашій країні. Польща також викликала українського посла в міністерство закордонних справ для пояснення нападу міліції на Євромайдан. Варшава висловила глибоке занепокоєння подіями минулої ночі у Києві. Речник польського МЗС наголосив, якщо слова уряду України й надалі не відповідатимуть його діям Варшава більше не вважатиме офіційний Київ надійним партнером.

  Марцин Войцеховський, речник міністерства закордонних справ Польщі: «Ми детально проаналізували ситуацію в Україні та віримо, що діалог можливий. Вітаємо останні заяви прем’єр-міністра та міністра внутрішніх справ про відмову від застосування насильства до мирних мітингарів. Але наголошуємо, що слова повинні повністю узгоджуватися з реальними діями».

  Події навколо Євромайдану - топ-тема міжнародних сайтів. Із новин про штурм уночі у центрі Києва починаються повідомлення на веб-сторінках «Євроньюз», «Дойче Веллє», «Шпігель», «Нью-Йорк Таймз», «Гардіан», «Файненшал Таймз» і «Альджазіра». «Євроньюз» у деталях описує, як люди стояли живим щитом, щоби стримати внутрішні війська та «Беркут». Після чого наводить реакцію делегації ЄС у Києві, що засудила спробу силового розгону демонстрантів і звернулася до МВС України, щоб з’ясувати, хто дав наказ знову зачистити Майдан. Німецькі ресурси пишуть про штурм і наводять реакцію міністра закордонних справ Вестервелле, який закликає українську владу утриматися від силового сценарію і пропонує політичний діалог. Описують реакцію дипломатів також «Нью-Йорк Таймз» і «Альджазіра». Про те, як держсекретар США Джон Керрі висловлює «відразу» щодо рішення української влади застосувати силу проти демонстрантів. Російський же державний телеканал «Росія-24» з посиланням на прес-службу українського МВС повідомляє, що протестувальники готуються до захоплення низки адміністративних будівель у Києві. Його журналісти стверджують, що міліція виконує рішення суду, а мітингарі незаконно нападають на неї.

  Олександр Войтко, «5 канал».

  Попередній матеріал
  Про мобілізацію до столиці оголосили у низці областей України [відео]
  Наступний матеріал
  Грузинські депутати побилися через Україну [відео]
  Теги:
  Loading...