Уряд Єгипту подав у відставку у відповідь на масові протести

  Під тиском багатотисячних акцій протесту у відставку подав уряд Єгипту. Але Верховна рада збройних сил, яка має найбільше владних повноважень, таке рішення кабміну ще не затвердила.

  Національна інформагенція країни - "Мена" - повідомляє: уряд працюватиме, поки визначатимуть кандидата у прем`єр-міністри. Мітингарі ж не йдуть з головних площ найбільших міст Єгипту. Вони вимагають відставки не уряду, а Верховної ради збройних сил.

  Єгипетський уряд не витримав "другої революції", як назвали багатотисячні протести місцеві ЗМІ. Кабмін подав у відставку під тиском масових заворушень, що безперервно тривали в Каїрі та кількох інших великих містах країни від п`ятниці. Влада втратила контроль над ситуацією. В сутичках загинули понад тридцять людей. Близько двох тисяч - поранені.

  Представник уряду Єгипту: "Уряд бере на себе політичну відповідальність за події останніх днів, які призвели до загибелі значної кількості людей, й подає у відставку. Єгипет переживає складні часи. Закликаємо громадян контролювати свої дії задля стабільності в країні та проведення демократичних виборів".

  Тисячі людей після урядового звернення не залишили центр Каїра. Відставка кабміну не задовільняє протестувальників. Вони продовжують вимагати якнайшвидшого усунення від влади військових. 

  Протестувальник: "В першу чергу ми вимагаємо розпуску Верховної ради збройних сил Єгипту. Відставка уряду - це другорядна річ. Будемо відстоювати свої переконання до перемоги".

  Протестувальник: "Цей уряд все одно не мав жодного впливу на ситуацію в країні. Усе вирішують військові. Вони й мають відповідати за політичну кризу. Ми не залишимо цю площу до повного виконання наших вимог".

  Двадцять восьмого листопада в Єгипті мають відбутися перші після повалення режиму Хосні Мубарака парламентські вибори. Значні шанси на перемогу, за словами політологів, має політичний ісламістський рух "Брати мусульмани". Саме його представники очолили багатотисячні протести в Єгипті, які розпочалися після п`ятничної вечірньої молитви.

  Олександр Войтко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Конгрес США не зумів скоротити дефіцит бюджету країни
  Наступний матеріал
  У Казахстані успішно приземлилась капсула із космонавтами з МКС
  Теги: