Уряд Японії допоможе виплатити компенсації постраждалим від аварії на "Фукусімі-1"

  Компанія-оператор АЕС "Фукусіма-1" офіційно попросила владу про фінансову допомогу. "Токіо Електрік Пауер" не може самотужки впоратися із компенсаціями постраждалим від радіації мешканцям внаслідок аварії. Влада готова допомогти. Сума поки що уточнюється, але експерти припускають, що вона може сягнути ста мільярдів доларів. Сьогодні уперше влада дозволила мешканцям повернутися до своїх осель у зоні відчуження за речами.

  Додому у гості. Близько сотні мешканців селища Кавауті, що у двадцятикілометровій зоні біля "Фукусіми-1", приїхали за речами. Влада дозволила японцям на дві години повернутися додому за цінними речами - гаманцями, банківськими книжками та коштовностями.

  Житель Кавауті: "Я також хочу покласти квіти на буддистський вівтар, адже вчора була річниця смерті матері".

  Усім, хто хотів відвідати свої помешкання, видали спецодяг, захисні маски та рукавички. Із собою вони можуть забрати лише ті речі, які помістяться у сімдесятисантиметровому пакеті. Після поїздки люди пройдуть радіологічний огляд.

  Житель Кавауті: "Я би почувався спокійніше, якби влада повідомляла нам усю інформацію щодо радіації у нашому селі. Але ми про це нічого не знаємо. Тож я надто збентежений".

  Десятки тисяч людей, що мешкали біля аварійної АЕС, евакуювали через високий рівень радіації. Внаслідок землетрусу і цунамі 11-го березня на "Фукусімі-1" відмовила система охолодження реакторів. Як наслідок, сталося кілька радіаційних викидів. Ліквідатори і досі працюють на станції. Новий викид радіоактивного газу зафіксували на іншій станції - "Цуруга". Причини - поки що встановлюють. Утім, уже ухвалили рішення про зупинку реакторів на цій АЕС.

  Ганна Ільїних 5 канал.

  Попередній матеріал
  ЄС запровадив санкції проти сирійського режиму
  Наступний матеріал
  У Лондоні влаштували виставку, присвячену Олімпійським іграм
  Теги: