Уряд Угорщини відповів на критику європарламентарів

  Уряд Угорщини відповів на критику європарламентарів щодо символу свого головування у Європейському союзі. Речниця уряду закликала депутатів врахувати історичний контекст того предмету, який викликав суперечки.
  Нагадаємо, йдеться про килим у 202 квадратні метри, розстелений у холі Ради Євросоюзу. За традицією, кожна держава, що переймає головування у ЄС, прикрашає будівлю Ради особливими відзнаками свого президентства. На килимі від Угорщини зображено карту цієї держави у кордонах 1848-го року. Вона охоплює і сучасні території країн-сусідок, зокрема Словаччини, Румунії і Хорватії. За це Європарламентарі звинуватили офіційний Будапешт у націоналізмі і намаганні відродити так звану Велику Угорщину. 

  Анна Нагі, речниця уряду Угорщини: "Я думаю, всі повинні подивитися і на інші зображеня, що є на килимі, а не лише на карту. Подивіться на них у загальному сенсі, що є історією. І, певна річ, ми пишаємося тою частиною, де є карта, пишаємося революцією, яка відбулася тоді, пишаємося нашими композиторами, пишаємося усім, що там зображено - і хочемо показати це Європі".

  Попередній матеріал
  У Румунії робітники заводу "Дачія" вимагають відставки президента та уряду
  Наступний матеріал
  Лікарю Майкла Джексона висунули офіційні звинувачення
  Теги: