Уряд Лівії пообіцяв відремонтувати пошкодженні посольства

  Уряд Лівії - вибачився за напад на посольства у Триполі та пообіцяв відремонтувати пошкоджені будівлі. Члени НАТО - засудили інцидент. США - заявили, що Каддафі - вкотре порушив міжнародні зобов`язання, оскільки не зміг забезпечити охорону іноземних представництв. Британія - вислала з країни посла Лівії. Італія заявила, що напади прихильників Каддафі - не змусять країну відступити, і вона надалі захищатиме мирних громадян від провладних військ.

  Лівійський уряд - висловив жаль із приводу нападу на дипломатичні місії у Триполі. Заступник міністра закордонних справ пояснив, що правоохоронці - не змогли втримати багатотисячний натовп.

  Халед Каїм, заступник міністра закордонних справ Лівії: "Поліції був наказ не стріляти в людей. Протестувальників було значно більше ніж правоохоронців. Тому натовпу вдалося пошкодити кілька посольств". 

  Від дій протестувальників постраждали амбасади Великої Британії, Італії, США, Франції та представництво ООН. На знак протесту Британія - вислала з країни лівійського посла Омара Джелбана. Організація Об`єднаних Націй - відкликала свою місію з Триполі. Її працівники тимчасово виїхали до Тунісу. Масовий протест спричинило повідомлення про загибель під час бомбардування НАТО молодшого сина Каддафі - Саїфа аль-Араба та трьох неповнолітніх онуків лідера. Держтелебачення - показало загорнуті в прапори тіла загиблих. Утім, офіційного підтвердження цієї інформації - досі немає. Ані НАТО, ані повстанці - не вірять у загибель сина Каддафі.

  Бані, представник повстанців: "Я не вірю в те, що рідних Каддафі вбито. Немає жодних доказів. Тіла - не показують, навіть не назвали імена дітей. Малоймовірно, що вся родина - перебувала в одному місці".

  Тим часом бої на території Лівії - не вщухають. Провладні війська - продовжують обстрілювати порт Місурати. Лівійський уряд пояснює обстріл - намаганням зупинити постачання зброї бунтівникам. На кордоні Лівії та Тунісу - запеклі бої між повстанцями та військами Каддафі. Відсьогодні Туніс - закрив кордон через обстріли своєї території. Конфлікт між країнами виник наприкінці квітня. Тоді бойові дії між повстанцями та військами Каддафі - перейшли на туніську територію.

  "5 канал"

  Попередній матеріал
  Автобуси з уболівальниками "Шахтаря" закидали камінням
  Наступний матеріал
  Парламентські вибори в Канаді
  Теги: