Уряд Італії виділив 65 млн. євро на подолання наслідків повеней

  65 мільйонів євро виділив уряд Італії для допомоги постраждалим від повеней. У затоплених регіонах оголосили надзвичайний стан. Найбільше лиха стихія завдала узбережним регіонам - Лігурії і Тоскані. Там загинуло, за різними даними, від семи до дев’яти осіб. Щонайменше десятеро - зникли безвісти. Розчищати поруйновані повенями міста допомагають рятувальники з усієї Італії.

  Страхітливі наслідки повеней - результат недбальства і повільного реагування влади, стверджують мешканці найбільш постраждалих населених пунктів у Лігурії та Тоскані. Люди розчищають завали і згадують, що кілька разів вимагали почистити русла річок, але до них ніхто не дослухався. Намул, сухі гілки, дрібне каміння та все, що нанесла вода і селі - тепер у їхніх будинках. 

  Постраждала: "Ми заходимо усередину через вікно. Можна пройти й іншим шляхом, але там дуже багато бруду, різного намулу. Зараз ми намагаємося його розчистити, повикидати через вікно. Бо якщо піде дощ - намул розмиє, і будинок просто лусне ізсередини".

  Тим часом, уряд оголосив у Лігурії та Тоскані надзвичайний стан. Для допомоги виділили 65 мільйонів євро. Чимало затоплених регіонів - без електрики, води та газопостачання. Рятувальні роботи проводять бригади, стягнені із цілої Італії. Їм допомагає армія та численні волонтери. До деяких міст вони можуть дістатися лише морським або повітряним шляхом.

  Постраждалий: "Я працював у барі "Блу Марлін", он там, двадцять метрів туди, вулицею. А зараз він завалений намулом, на два-три метри, самі подивіться. Ми ледве втекли звідти із нашими клієнтами. Довелося зробити пролом у стіні - так і врятувалися".

  Потужні тропічні дощі, які спричинили розливи річок у Лігургії та Тоскані, дотепер не припиняються. Синоптики прогнозують їхнє поширення на інші регіони. Дощ з градом вже найближчим часом відчують  мешканці Сицилії, Калабрії та Базилікати.

  Нонна Стефанова, 5 канал.

  Попередній матеріал
  У Великій Британії почали виготовлення медалей Олімпійських та Паралімпійських ігор
  Наступний матеріал
  Саміт країн Британської співдружності змінив правила престолонаслідування
  Теги: