Уряд Італії оприлюднив пакет жорстких антикризових заходів

  Прем’єр-міністр Італії Маріо Монті оприлюднив пакет реформ для подолання фінансової заборгованості країни. Запропоновані заходи мають заощадити 30 мільярдів євро. Під час прес-конференції міністр добробуту не втримала сліз.

  Ельза Форнеро, міністр добробуту: "Пенсійна реформа не зможе негайно поповнити бюджет. Це тривалий процес. Тому ми маємо... це дуже важко вимовити... просити про жерт..."

  Представлення нового плану економії довело до сліз міністра добробуту Італії. Згідно з документом, італійцям підвищать пенсійний вік до шістдесяти шести років. Також планують зменшити кількість державних установ. Міністр економіки Італії заявив, що скорочення витрат принесе у новий бюджет країни 13 мільярдів євро, решту 17 мільярдів отримають через зростання податків. У країні запровадять збори на розкіш. Як протидію тіньовій економіці, заборонять грошові операції, що перевищують тисячу євро. Реформи ухвалять у пакеті. Через складну фінансову ситуацію план економії може набрати чинності навіть перед ухваленням у парламенті. 

  Маріо Монті, прем’єр-міністр Італії: "Не треба боятися економічних заходів. Нам потрібно збалансувати економіку. Я запропонував переглянути позицію Італії в Європі і схвалюю податкові реформи, запропоновані Францією та Німеччиною".

  Лідери Німеччини та Франції домовилися про низку реформ для подолання фінансової кризи в Єврозоні. Вони передбачають санкції проти країн з дефіцитом бюджету більше трьох відсотків. Також створять загальноєвропейські закони регулювання бюджету.

  Ангела Меркель, канцлер Німеччини: "Гадаю, цей пакет свідчить про те, як ми прагнемо утримати євро стабільним. Це забезпечить стабільність у Євросоюзі".

  Ніколя Саркозі, президент Франції: "Ми би хотіли укласти договір з 27-ма країнами. Але у нас є і план для лише сімнадцяти".

  Маріо Монті, прем’єр-міністр Італії: "Я дуже поважаю пані Меркель і пана Саркозі. Але будьте певні, Європа мені не каже, що робити".

  Реформи, запропоновані новим італійським прем’єром, підтримують прості італійці. Люди кажуть, що вже давно чекали на них. Головним сподіванням людей є рівність у розподіленні податків.

  Джованні Д’Амато, підприємець: "Реформи потрібні. Шкода, що попередній уряд про це не думав. Ось і маємо. Головне, щоб почали платити ті, хто раніше цього не робив".

  Мішель Пічілло, студент-економіст: "Я - економіст і вважаю, що реформи треба було запровадити років 20 тому. Особливо пенсійну реформу".

  Італія має третю за розміром економіку в Європі. Зараз борг країни складає 120 відсотків від ВВП. У разі невдачі у подоланні кризи країна може поставити під загрозу фінансову стабільність всього Євросоюзу.

  Дмитро Яковенко, 5 канал.

  Попередній матеріал
  Претендентами на "Золотий м`яч-2011" стануть Мессі, Роналду і Хаві
  Наступний матеріал
  У Ватикані встановили українську ялинку
  Теги: