Уряд Греції отримав вотум довіри від депутатів

  Греція розпочинає формування нового - коаліційного - уряду, повідомив прем`єр-міністр країни Георгіос Папандреу. Цієї ночі його кабмін отримав вотум довіри від депутатів.

  Перевага була незначною, але допомогла уникнути негайних виборів до парламенту. Перед голосуванням Папандреу натякав, що може піти у відставку, але прямо про це - не повідомив. Серед можливих наступників прем`єра - чинний міністр фінансів Євангелос Венізелос. Проти його кадидатури - консервативна опозиція. Вона вважає, що до нового уряду мають входити лише безпартійні. Протягом найближчих днів Папандреу спробує схилити консерваторів на свій бік. Опозиція в уряді потрібна соціалістам, щоби заручитися більшістю у парламенті. Вона - необхідна для остаточного затвердження заходів економії, ухвалених на останньому саміті ЄС.

  Георгіос Папандреу, прем`єр-міністр Греції: "Домовленість, досягнута з європейськими партнерами у кінці жовтня  - це гарна, і, можливо, остання можливість для країни продовжувати розвиватися стабільно. Не можна цим знехтувати. Зараз необхідно, щоби депутати усіх партій підтримали ці рішення. А вибори відбудуться, коли ситуація у країні налагодиться".

  Гіоргос Папаконстантіну, міністр охорони довкілля: "Чинний уряд домігся вотуму довіри у вкрай непростій ситуації. Тепер прем`єр-міністр почне перемови пр оформування нового коаліційного уряду. Ми від початку заявляли:  те, що ми намагаємося зробити для країни, вимагає чималих зусиль. Успіх можливий, лише якщо нас підтримають інші політичні сили".

  Попередній матеріал
  125 бійців Другої світової перепоховали на Київщині
  Наступний матеріал
  В Австралії відкрили виставку мистецтва аборигенів
  Теги: